Moda na odzież z sieciówek dla seniora

Senior women walking down trade center during shopping

Dla osoby po sześćdziesiątce zakupy są wyzwaniem. W centrach handlowych wszędzie są sieciówki, a w nich same młodzieżowe, zazwyczaj ekstrawaganckie oraz rzucające się w oczy ubrania.

Senior nie musi być skazany ani na bazarek, ani na butiki dla statecznych pań czy  panów. Oferta ubrań na półkach w sklepie pęka w szwach. Dzięki sieciówkom dostępność wielu produktów jest nieograniczona, co ułatwia  robienie zakupów.

Podstawą w zakupach jest komunikat, który chce się swoim ubraniem przekazać i znalezienie w swej  sylwetce atutów, a więc tego, co w niej jest  najlepsze i możliwe do wyeksponowania. Jeśli pani w wieku 50+ ma fantastyczne nogi i to jest niekwestionowanym atutem, powinna  odkreślać ich smukłość, nie zważając na uwagi że w „pewnym wieku” tego lub tamtego nie wypada. Jeśli nie chce tego zrobić sukienką, która kończy  się nad kolanem, może poprzestać na wąskim fasonie spodni.  Zatem należy pokazywać, to, co w ciele jest najlepsze, oraz szukać ubrań, które to podkreślą, poruszając się swobodnie w większości popularnych sklepów sieciowych albo  butików, gdyż z pewnością znajdzie się tam odpowiednie ubrania.

Czasy, w jakich  kobiety o bujnych kształtach miały duży problem z kupieniem ciekawych oraz modnych ubrań, odchodzą już w zapomnienie. Obecnie wiele znanych sieciówek ma  specjalne linie plus size, lub  poszerzyło rozmiarówkę swych ubrań, dlatego eleganckie i stylowe modele są dostępne dla każdego – bez względu na to jaki mają rozmiar.

Seniorzy generalnie nie wchodzą w modę, gdyż są tradycjonalistami, ale warto czasem skorzystać z inspiracji. Coś ładnego, co jest zgodne z najnowszą modą, a zarazem przystające do wieku i do upodobań. Seniorzy także coś  znajdą dla ciebie.

W najnowszych kolekcjach znanych sklepów sieciowych można znaleźć aż 21 modnych ubrań oraz dodatków, które mogłyby się znaleźć  w kolekcjach znanych domów mody. Na przykład zielony trencz z H&M jest idealny do letnich sukienek oraz sandałów na obcasie.

Czarne mokasyny z Topshopu można skojarzyć z modelem, który pokazywany był w kolekcji Gucci. Klasyczny model będzie pasować do monochromatycznych stylizacji ze odrobiną elegancji, ale dobrze będą wyglądały ze swetrem oversize.

Wiosną można zainwestować w sukienkę ozdobioną kwiatowym motywem. Przede wszystkim jest to najmodniejszy wzór w tym  sezonie, a po drugie kobiecy print,  sprawia, że można wyglądać nieziemsko.

Ubrania w sieciówkach są w niskich cenach. Duże ilości produktów pozwalają na negocjację  cen – jak wskazuje Dorota Patejko, która jest  rzeczniczką prasowa Auchan.

Michał Sikora,  który jest rzecznikiem prasowym Tesco, do tych czynników dodaje dobre stosunki ze swoimi  dostawcami.  Porównywalne, a często lepszej jakości produkty można zaoferować w korzystniejszej  cenie także  dzięki oszczędnościom na logistyce. F&F korzysta z gotowego już łańcucha dostaw i z sieci sprzedaży Tesco.

Podobnie jest w sieci dyskontów Biedronka. Atrakcyjne ceny tekstyliów biorą się z długoletniego partnerstwa oraz z  bezpośrednich relacji z producentami a także ze skali działania – tyle powiedziano w biurze prasowym.

Joanna Rodo, znana projektantka oraz współwłaścicielka marki Egometria, twierdzi, że aby obniżyć cenę ubrań z jej kolekcji do  cen ubrań w marketach spożywczych, trzeba by zwiększyć produkcję.

Najwięcej w marketach widuje się  emerytów – jak zauważa Kasia z Auchan. Oni potrafią przyjść do wybranego sklepu  po to, aby zaoszczędzić 50 groszy. Odbiorcą ubrań są  głównie kobiety, które stanowią ok.  70 % wszystkich klientów, choć  panowie też chętnie sięgają po koszule, lub  podkoszulki, bluzy albo bieliznę – jak zdradza rzecznik sieci Auchan Dorota Patejko.

Oprócz osób, ubierających się w supermarketach albo w  dyskontach z ekonomicznych przyczyn, można wyróżnić jeszcze dwie grupy.

Jedna grupa to osoby, które  nie przywiązują wagi do ubrania oraz kupując chleb i ser, zatrzymują się w dziale z ubraniami oraz biorą to, co akurat im się zużyło i czego potrzebują. Z drugiej strony są też ludzie, którzy szukają czegoś innego, ale są znudzeni tym, co zastają w sieciówkach.

Polacy uwielbiają sieciówki. Kupuje się  coraz więcej  oraz coraz chętniej. Nic dziwnego, że kolejne galerie handlowe wyrastają jak grzyby po deszczu. I chociaż w trakcie kupowania ubrań zwraca się uwagę na jakość materiału, kolor albo  krój, to cena odgrywa w większości  kluczową rolę.

Bibliografia

  • poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36039,20805462,szafa-seniora-moda-mozna-s.
  • avanti24.pl/Magazyn/1,150460,20351689,moda-xl-gdzie-kupic-ub.
  • polki.pl/moda-i-uroda/trendy-sezonu,modne-ubrania-z-si.
  • wyborcza.biz/biznes/1,147879,20795281,ubrania-w-superm.
  • kobieta.wp.pl/przeglad-najpopularniejszych-sieci.