Iwonicz-Zdrój – malownicze uzdrowisko dla seniorów

Iwonicz-Zdrój - uzdrowisko dla seniorów

Iwonicz-Zdrój to malowniczo położona miejscowość w województwie podkarpackim, która od wieków znana jest z leczniczego klimatu i wyjątkowej atmosfery urokliwego kurortu. To tu, wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku, w Uzdrowisku Iwonicz kontynuowana jest ponad 440 letnia tradycja lecznictwa uzdrowiskowego, opartego na naturalnych surowcach leczniczych.

„Uzdrowisko Iwonicz” specjalizuje się w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, układu nerwowego, reumatologicznych układu trawiennego, górnych dróg oddechowych oraz chorób skóry, prowadzi także rehabilitację kobiet po mastektomii. Uzdrowisko szczyci się także pracownią densytometrii, umożliwiającą dobór odpowiedniej rehabilitacji i leczenia, ograniczających ryzyko złamań i innych powikłań, jakie niesie za sobą osteoporoza.

Zabiegi z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych

Iwonicz-Zdrój„Uzdrowisko Iwonicz” przez cały rok gwarantuje pacjentom i kuracjuszom opiekę znakomitej kadry medycznej oraz bogaty program zabiegów leczniczych, także tych z wykorzystaniem miejscowych bogactw naturalnych.

Największym bogactwem Iwonicza-Zdroju są złoża mineralnych wód leczniczych. Pacjentom zaleca się tu kuracje pitne wodami leczniczymi, wydobywanymi bezpośrednio z iwonickich źródeł i oferowanymi w stylizowanej na oranżerię Pijalni Wód Mineralnych. Wody służą również do zabiegów balneologicznych oraz inhalacji, a także do warzenia wykorzystywanej do okładów i kąpieli zdrowotnych soli.

Zabiegi z balneoterapii zalecane są m.in. w stanach po urazach narządu ruchu, zwyrodnieniach, nerwobólach, a także przy zapotrzebowaniu na zwiększone nawilżenie i ukrwienie skóry. Poleca się je także przy przewlekłych chorobach dróg oddechowych i zatok – obok inhalacji, które w Uzdrowisku Iwonicz również stosowane są przy wykorzystaniu wód mineralnych. Podczas zabiegów wykorzystywany jest także inny surowiec naturalny – borowina. Ten naturalny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny stosowany jest w kąpielach oraz okładach, a także zabiegach z zakresu elektrolecznictwa.

Innowacyjne zabiegi lecznicze

Iwonicz-Zdrój - uzdrowiskoPołączenie tradycyjnych zabiegów przyrodoleczniczych ze współczesnymi metodami leczniczymi i nowoczesną technologią czyni Uzdrowisko Iwonicz jedną z najbardziej renomowanych baz zabiegowych w Polsce.

W sztandarowym obiekcie uzdrowiska – Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym „Excelsior” – znajduje się nowoczesna baza zabiegowa, wyposażona w innowacyjne urządzenia rehabilitacyjne, dzięki którym ofertę leczniczą powiększono o nowe zabiegi w oparciu o system biofeedback. To atrakcyjna forma rehabilitacji, przypominająca grę komputerową, wykorzystująca wirtualną rzeczywistość. Nie tylko stymuluje pacjenta, który bardziej angażuje się w ćwiczenia, ale także od razu dostarcza mu informację zwrotną, czy są one wykonywane poprawnie i czy prawidłowo angażuje siłę mięśniową. Do dyspozycji pacjentów oddane są także urządzenia do magnetoledoterapii, wykorzystujące tzw. białe światło m.in. przy chorobach zwyrodnieniowych stawów.

Inwestycja w nowoczesny sprzęt do rehabilitacji oraz nowoczesna sala do ćwiczeń ogólnousprawniających pozwoliła wdrożyć w Uzdrowisku program rehabilitacji osób ze schorzeniami narządu ruchu. Dla nich obiekty uzdrowiskowe posiadają także windy i podjazdy, a wybrane pokoje mają pełne udogodnienia.

Komfortowa baza noclegowa

Iwonicz-Zdrój - uzdrowiskoŁącznie we wszystkich obiektach Uzdrowiska oddanych jest do dyspozycji ponad 600 miejsc noclegowych. Mimo zabytkowego charakteru budynków, inwestycje stale podnoszą standard oferowanych pokoi. Nowe skrzydło „Excelsiora”, dobudowane do zabytkowej części czy niedawny remont Sanatorium „Pod Jodłą”, jednego z najpiękniejszych obiektów Uzdrowiska, pozwoliły nie tylko zwiększyć bazę noclegową, ale również zapewnić pacjentom wyjątkowo komfortowy pobyt. We wszystkich obiektach jest dostęp do sieci Wi-Fi, znajduje się również stołówka, gdzie na kuracjuszy czeka znakomite wyżywienie, także z uwzględnieniem diet.

Iwonicz-Zdrój i wypoczynek

Choć podstawowym profilem działalności Uzdrowiska jest rehabilitacja z szerokim wachlarzem zabiegów przyrodoleczniczych i rehabilitacyjnych, to oferta SPA doskonale go uzupełnia. Goście Uzdrowiska Iwonicz mogą korzystać z programów na twarz i ciało, masaży oraz aromafitoterapii w atrakcyjnej jaskini solnej.

Prozdrowotny mikroklimat urokliwego kurortu

Iwonicz-Zdrój - uzdrowiskoIwonicz-Zdrój to także świetne warunki do relaksu na świeżym powietrzu. Znakomite warunki bioklimatyczne zapewnia klimat podgórski oraz ekologicznie czyste środowisko naturalne. Walory krajobrazowe podziwiać można podczas wypraw szlakami turystycznymi. Można także chodzić przy wykorzystaniu popularnych kijków do nordic walking, które wypożyczymy łatwo w obiektach uzdrowiskowych.

Iwonicz-Zdrój zachwyca jednolitym stylistycznie zespołem drewnianej zabudowy w tzw. stylu szwajcarskim z późnoklasycystycznymi wpływami polskimi, o wyjątkowej wartości zabytkowej. Czas powstania większości obiektów przypada na drugą połowę XIX i początek XX wieku.

Niczym niezmącony spokój, cisza i bliskość natury sprzyjają rekonwalescencji i szybszemu powrotowi do zdrowia.

Sanatorium bez kolejki

Do Uzdrowiska Iwonicz można można udać się na pobyt finansowany ze środków publicznych (NFZ, ZUS). Jednak coraz większą popularnością cieszą się pobyty komercyjne. Pozwalają one korzystać z leczniczej i rehabilitacyjnej oferty Uzdrowiska bez kolejki i skierowania od lekarza. W Iwoniczu-Zdroju każdy pobyt jest z korzyścią dla zdrowia…