Najciekawsze zabawy z wnukami

Bycie seniorem, poza wieloma oczywistymi niedogodnościami, najczęściej wiąże się także z jedną z największych przyjemności życia, jaką są wnuki. Możliwość przebywania z nimi jest często dla dziadków ogromnym przeżyciem. Dlatego też warto poznać kilka zabaw, które skutecznie umilą wspólne chwile.

Oczywiście wnuki bardzo szybko rosną i wraz z mijającym czasem zmieniają się odpowiednie dla nich zabawy. Możne jednak przyjąć, że wspólna zabawa z dzieckiem zaczyna się w okolicach jego 3 roku życia. Wtedy też możliwe jest już wykorzystywanie całej gamy zabawek i akcesoriów, które skutecznie pomagają we wspólnym spędzaniu czasu. Warto zatem przypomnieć sobie, jak układa się klocki, czy składa obrazek z drewnianych puzzli.

Nieco starsze dzieci będą garnęły się do kuchni. Wbrew obawom wielu osób z dziećmi można nie tylko bezpiecznie spędzać czas ale także rzeczywiście coś ugotować. Rzecz jasna nie pozwalamy dzieciom kroić mięsa czy też obierać ziemniaki, ale już wspólne ugniatanie ciasta na pierogi i wycinanie z niego kształtów może być wyjątkowo radosnym i kreatywnym czasem. Dodatkowo na przykład zrobienie z wnukiem ciastek będzie doświadczeniem wspominanym przez bardzo długi czas zarówno przez dziecko, jaki przez dziadków.

Kolejnym kreatywnym zajęciem dla seniora i wnuka będzie niewątpliwie różna forma aktywności artystycznej. Wspólne malowanie farbkami, rysowanie kredkami czy lepienie postaci z plasteliny będzie źródłem ogromnej ilości radości przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na rozwój wnuka.

Seniorzy powinni jednak pamiętać, że dla wnuków najczęściej najlepszą zabawą będzie już sama możliwość przebywania w towarzystwie swojej babci i dziadka. Nawet wspólny spacer do piaskownicy czy na huśtawkę będzie dla wszystkich uczestników takiej wyprawy wielką przyjemnością.