Gorąca zima w polskich kinach – nie przegap tych premier kinowych!

Końcówka roku to tradycyjnie już okres bogaty w interesujące premiery kinowe – na ekranach królują ciepłe komedie romantyczne, familijne produkcje rozgrywające się w świątecznej scenerii, ale i poważniejsze obrazy. Aby ułatwić Państwu wybór filmu na najbliższą wizytę w kinie przygotowaliśmy poniżej przegląd najciekawszych premier kinowych zapowiadanych na okres: listopad 2017 – styczeń 2018.

List do M. 3

Bohaterowie przeboju kinowego Listy do M. i Listy do M.2 powracają! Listy do M. 3 to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Do obsady dołączyli: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Na ekranie zobaczymy ponownie m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka jako niegrzecznego Mikołaja Mela. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów jak Lejdis i Testosteron. Listy do M. 3 trafi do kin w całej Polsce już
10 listopada tego roku.

Cicha Noc

Film ten zdobył w tym roku Złote Lwy dla najlepszego polskiego filmu na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji.
Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy. Premiera kinowa Cichej Nocy zapowiadana jest na 24 listopada 2017.

Co wiecie o swoich dziadkach?

Jest to kontynuacja przebojowej komedii „Tata kontra tata” z 2015 roku. Tym razem ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: staroświecki ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Te święta będą całkowitym chaosem… Film Co wiecie o swoich dziadkach trafi do kin 1 grudnia 2017.

Pomniejszenie

Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy – próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia – odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 5 cali. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka (Matt Damon) oraz jego żonę Audrey (Kristen Wiig). Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze. Reżyserem tego filmu jest Alexandra Payne’a, laureata Oscara za scenariusz do filmu „Bezdroża” (oraz nominacji reżyserskiej za ten sam film). Pomniejszenie trafi na ekrany polskich kin już 12 stycznia 2018.

Artykuł powstał na podstawie materiałów dystrybutorów: Kino Świat („Listy do M. 3”),
Forum Film Poland („Cicha Noc”), United International Pictures („Co wiecie o swoich dziadkach?” i „Pomniejszenie”).