Co na prezent dla dorosłych dzieci?

prezent dla dorosłych dzieci

Był taki czas, gdy nasze pociechy cieszył każdy włochaty pluszak, był i taki, gdy wyczekiwały na markowe buty czy sprzęt muzyczny, a w końcu nastał i ten, gdy uprzejmie chciały nas przekonać i same uwierzyć, że każdy prezent będzie dobry. Ostatecznie ułatwiliśmy sobie zadanie, wręczając na różne okazje gotówkę. Jako rodzice pamiętamy jednak ten wyraz zaskoczenia i ekscytacji na twarzy i dobrze wiemy, że pieniądze tego nie załatwią. Jaki zatem będzie odpowiedni prezent dla dorosłego dziecka?

Może by tak nerka?

Po pierwsze pod uwagę należy wziąć zainteresowania i upodobania osoby obdarowywanej. Dzieci od najmłodszych lat wykazują ciągotki w konkretne kierunki, które z czasem ewoluują i utrwalają się, jeśli zapewni się im odpowiednie warunki. Nerka, w tym przypadku oczywiście rowerowa, będzie idealnym prezentem dla naszych dużych dzieci lubiących pedałować. Natomiast ci, którzy na co dzień poruszają się biegiem, z wdzięcznością przyjmą pas biegowy zaopatrzony w liczne kieszonki i dodatki. Nie tylko sportem jednak człowiek żyje. Nasza latorośl może mieć zamiłowania do ogrodnictwa lub rozpoczynać przygodę z profesjonalnym grillowaniem. Zestawy profesjonalnych narzędzi ogrodniczych czy akcesoriów do przyrządzania potraw na grillu będą tu trafionym wyborem. Należy zatem z odpowiednim wyprzedzeniem dowiedzieć się, czym żyją nasze dzieci i co wokół swojej pasji zdążyły już skompletować. Co poza zainteresowaniami powinno wpływać na nasz wybór?

Koń na każdą okazję

Nasze dziecko to szalony poszukiwacz wyzwań czy przywiązany do tradycji i spokoju introwertyk? Temperament ma duże znaczenie dla wyboru prezentów, szczególnie jeśli ma to być prezent niespodzianka. Niektóre osobowości poszukują wrażeń, cieszą się na nowe doświadczenia, są odważne i otwarte. Tu kurs jazdy konnej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Lot balonem czy skok ze spadochronem będzie również ekscytującą atrakcją, jednak być może jako rodziców przerasta nas perspektywa lotów w wykonaniu naszego dziecka. Pozostańmy wtedy na ziemi i ewentualnie konia wymieńmy na kurs tańca czy voucher na tor kartingowy. Dziecko mniej temperamentne być może najbardziej ceni swoje cztery kąty i tu dobrym pomysłem będą słuchawki dobrej jakości i płyta z ulubionym stylem muzycznym, książka, albo czytnik e-booków, czy też zestaw znanych i lubianych kosmetyków. A dla typowych śpiochów może piżama i ciepły koc?

Spacer w prezencie?

Nasze intencje są najważniejsze, więc jeśli nasze dziecko nie wybije się wyraźnie w żadną ze stron, jeśli chodzi o zainteresowania czy typ osobowości, pozostaje nam polegać na własnej intuicji. Jako rodzice przywiązujemy wagę do zdrowia naszych dzieci, nie tylko fizycznego. Być może nasze dziecko jest przepracowane, brakuje mu czasu dla siebie lub wiemy, że chciałoby pójść do teatru na spektakl, ale ciągle odkłada to na później. Możemy wtedy takiego poszukiwacza usprawiedliwień postawić przed faktem i już nie będzie miał wyjścia. Bilet do kina czy wirtualny spacer po muzeum, ale równie dobrze może to być voucher do spa albo do restauracji na kolację. A może kurs gotowania? Niech wreszcie zacznie się dobrze odżywiać codziennie, a nie tylko w czasie niedzielnych obiadów u mamy.

Tak zwany prezent od serca zawsze będzie doceniony tym bardziej, jeśli ładnie i precyzyjnie zapakowany. Można wtedy poczuć, jak ważnym się jest dla osoby, która tak się stara. A gotówka? Na różnych etapach dorastania naszego dziecka może okazać się przydatna, ale nie róbmy z pieniądza głównego prezentu na wszystkie okazje.