Pieluchy dla dorosłych – postaw na sprawdzone rozwiązania

Pieluchy dla dorosłych
Pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych pomagają im w normalnym funkcjonowaniu. Codziennie korzystają z nich miliony osób na całym świecie. W przypadku których schorzeń sprawdzą się takie pieluchomajtki i jak wybrać produkt, który spełni wszystkie oczekiwania?

Pieluchomajtki a niesprawność ruchowa i schorzenia osób starszych

Osoby w starszym wieku, ze względu na szereg przebytych chorób i dolegliwości narzekają często na problemy z wypróżnianiem się. To właśnie naszych seniorów dotyka również spora niesprawność ruchowa. Powoduje ona problemy nie tylko z siadaniem do ubikacji, lecz również udaniem się do niej. Wiele osób starszych choruje ciężko, wręcz nie podnosząc się z łóżka. Dotyczy to w szczególności choroby Alzheimera czy też stanów po wylewach. W takim przypadku pieluchy dla dorosłych mogą zapewnić odpowiedni poziom komfortu i odciążyć dzięki temu ich opiekunów.

Pieluchy dla dorosłych a nowotwory

Osłabienie związane z nowotworami, szczególnie w związku z przyjmowaniem chemioterapii, bywa duże. Często ogranicza ono sprawność ruchową. Podnoszenie się z łóżka i udawanie się do łazienki może być w takim przypadku kłopotliwe. Utrata sił jest wówczas natychmiastowa, dlatego pieluchomajtki zapewniają w takich sytuacjach większą wygodę.

Pieluchomajtki a urazy związane z wypadkami

Pieluchy dla dorosłych znajdują również zastosowanie po przebytych urazach. Duża niesprawność ruchowa, która skutkuje częściowym unieruchomieniem ciała, a w szczególności:

– złamanie i inne uszkodzenie kończyn,

– uraz kręgosłupa,

– ciężki uraz głowy,

powodują problem w samodzielnym udaniu się do łazienki. Aby nie pogłębiać urazu, należ stale przebywać w łóżku. Stąd też z pieluchomajtek korzystają często nie tylko seniorzy, ale także osoby młode, po różnego rodzaju wypadkach, np. samochodowych lub związanych z uprawianiem sportów.

Co więcej, pieluchy dla dorosłych sprawdzają się nawet przy bardziej skomplikowanych dotykających kończyn dolnych, miednicy, czy też dolnych odcinków kręgosłupa. Wydawałoby się, że wówczas zakładanie takich pieluchomajtek będzie kłopotliwe. Na szczęście, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pieluchy dla dorosłych coraz częściej dają możliwość ich wymiany nie tylko na stojąco, lecz również na leżąco. Doskonałym tego przykładem są pieluchomajtki TENA Men.

Pieluchy dla dorosłych – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierając pieluchy dla dorosłych, trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze bardzo ważny jest materiał. Powinien on nie tylko zapewniać odpowiednią ochronę przed przeciekaniem, lecz również doskonale dopasowywać się do ciała. W tym przypadku szczególnie wyróżniają się pieluchomajtki TENA Slip Maxi, które oprócz najwyższej jakości materiałów mają zaimplementowaną także technologię FeelDry Advanced. Opiera się ona o wkład o dwóch warstwach (górnej i dolnej), które doskonale wchłaniają płyn. Równie istotne jest to, by takie pieluchomajtki były proste w zakładaniu i zdejmowaniu. Powinny mieć one zatem mocne rzepy. Pożądaną cechą jest oprócz tego neutralizator zapachu i wskaźnik wilgoci informujący opiekuna o tym, kiedy takie pieluchy trzeba wymienić.