Propozycje spędzenia walentynek dla seniorów

Propozycje spędzenia walentynek dla seniorów

Szaleństwo czerwonych serc i rozbuchanych hormonów nastolatków przekonanych, że ich pierwsza miłość będzie trwać po kres dni. Tak głównie kojarzy się kontrowersyjny dla wielu dzień św. Walentego. Święta, którego początki sięgają Cesarstwa Rzymskiego, kiedy w efekcie zakazu ślubów wydanego przez jednego cesarza Walenty udzielał ich potajemnie. Odkrycie tych czynów zakończyło się jego straceniem właśnie 14 lutego. Może dlatego dla niektórych święto zakochanych musi oznaczać wielką i targającą miłość.

Święto dla każdego kochającego

Tymczasem miłość wieloletnia, taka stabilna i pewna też zasługuje na celebrację. Walentynki z mężem mogą być doskonałą okazją do pielęgnowania związku. Niezależnie od tego, czy wieczór walentynkowy ma odbyć się w domowej scenerii, czy poza domem, warto zadbać o nastrój, odpowiednio dekorując swoje otoczenie. Świeczki, romantyczna muzyka, ciastka w kształcie serc wprowadzą w pogodny nastrój wszystkich domowników. Wszystkich, bo można zdecydować się na świętowanie w większym gronie rodzinnym lub zapraszając znajomych. Jednak najczęściej wybieramy wieczór tylko we dwoje z wyjściem na kolację, do kina czy nawet jeszcze dalej. Co zatem zrobić w ten walentynkowy dzień, by stał się wyjątkowy i miły?

Walentynki z nutą elegancji

Codzienność i rutyna odpada każdego, ale są takie momenty, w których można pokusić się o odrobinę ekstrawagancji — wskakując w bardziej elegancki strój, wybierając się do teatru lub na wystawę do galerii. Być może rozważamy również zwieńczenie tego dnia prezentem. Jeśli tak, to jakie są pomysły na walentynki dla niego? Pozostając przy sztuce, można zakupić grafikę lub fotografię, oprawić w elegancką ramę, które to dzieło docenione przez obdarowanego zawiśnie na ścianie w salonie.

A co z kawiorem i szampanem? To również pomysł na niecodzienny wieczór. Niektóre potrawy nigdy nie pojawiają się na naszym stole. Walentynkowy wieczór to idealna okazja, by pozwolić sobie na odrobinę luksusu, dlatego warto zarezerwować stolik w restauracji, do której nigdy nie chodzimy, a która wydaje się nam wyjątkowa. Jak jeszcze można spędzić fajne walentynki?

Na zabawę nigdy nie jest za późno

Może być też tak, że wieczór walentynkowy będzie okazją do spędzenia czasu w większym gronie. Wspólne wypieki w gronie rodzinnym i gry planszowe lub filmowy maraton miłych i wesołych filmów to jedna z opcji na spędzenie walentynek w domowym zaciszu.

Podobnie można spędzić czas w gronie znajomych. Możemy grupą udać się do kina, w którym z okazji walentynek emitowane są filmy typu komedie romantyczne wprawiające w dobry nastrój. Udane walentynki z żoną mogą też mieć miejsce w Klubie Seniora czy organizacji, fundacji, do której należymy. To miejsca, w których można zorganizować spotkania większego grona osób. Wspólny poczęstunek, rozmowy, tańce czy gry towarzyskie mogą sprawić, że nawet osoby samotne będą mogły spędzić ten dzień w miłej atmosferze. Taką atmosferę na pewno dobitnie podkreśli wspomniany już odpowiedni prezent. Co będzie odpowiedniego dla żony?

Czego pragną kobiety?

Z kobietami to jest tak, że perfumy i biżuteria zawsze są mile widziane. Dlatego, jeśli nie mamy innego pomysłu na walentynkowy prezent dla żony, warto pokusić się o nową bransoletkę lub lubiany i sprawdzony zapach perfum. Czasem jednak chcemy wykazać się większą inicjatywą. Jakie są pomysły na walentynki dla niej? Tu podpowiedzią może być wyjazd walentynkowy. Weekend w górach albo nad morzem, wieczorne spacery, przejażdżki rowerowe, a może i dedykowane parom zabiegi w hotelowej strefie Spa. Taki prezent z okazji walentynek będzie nie tylko podarunkiem, ale też niezapomnianą przygodą.