Na co do kina w Nowym 2020 Roku?

Oficer i Szpieg

Końcówka roku 2019 i początek Nowego 2020 roku to okres bogaty w interesujące kinowe premiery.  Niedawno pisaliśmy o polskim filmie Pan T. z genialną rolą Pawła Wilczaka w roli pisarza kontestującego komunistyczną rzeczywistość Warszawy roku 1954, który trafił w minionym tygodniu do naszych kin.  Ale filmów wartych obejrzenia w komfortowych warunkach sali kinowej jest więcej – poniżej znajdą Państwo nasze typy na najbliższe tygodnie.

NA NOŻE – na ekranach od 29 listopada 2019

Film „Na noże” to nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie z doborową obsadą, na który warto się wybrać do kina. Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc (w tej roli Daniel Craig, znany z serii o agencie 007). Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

OFICER I SZPIEG – w kinach od 27 grudnia 2019

Owacje na stojąco, świetne recenzje i najwyższe oceny od czasów „Pianisty” zgarnia najnowszy film Romana Polańskiego. Epicki thriller „Oficer i szpieg” na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa to jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Polańskiego. Na festiwalu w Wenecji film został uhonorowany Wielką Nagrodą Jury oraz prestiżową nagrodą FIPRESCI i są to pierwsze od dekady laury dla polskiego twórcy na weneckiej imprezie. Już teraz idźcie do kina na ten film!

„Oficer i szpieg” opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman.

KOTY – premiera kinowa zapowiadana na 3 stycznia 2020

Koty

Laureat Oscara ® Tom Hooper („Les Misérables. Nędznicy”, „Dziewczyna z portretu”, „Jak zostać królem”) przedstawia zapierającą dech w piersiach filmową wersję kultowego musicalu Andrew Lloyda Webbera. W filmie zobaczymy m.in.: Jamesa Cordena, Judi Dench, Jasona Derulo, Idrisa Elbę, Jennifer Hudson, Iana McKellena, Taylor Swift oraz Rebel Wilson, a także główną solistkę Royal Ballet – Franceskę Hayward w jej ekranowym debiucie. Fani musicalowej muzyki, dobrego tańca i bajkowej scenografii powinni więc już planować wyjście do kina.

W filmie usłyszymy ikoniczną muzykę Lloyda Webbera, na ekranie zobaczymy światowej klasy tancerzy, którzy pracowali pod dyrekcją wyróżnionego nagrodą Tony choreografa – Andy’ego Blankenbuehlera. Filmowa wersja musicalu to ukłon w stronę nowej generacji – spektakularne sceny, niezwykła scenografia oraz style taneczne – od baletu po taniec współczesny, od hip-hopu po jazz, od tapu po street-dance.

MAŁE KOBIETKI – w kinach od 10 stycznia 2020

Scenarzystka i reżyserka Greta Gerwig („Lady Bird”) podeszła do tematu kultowej powieści „Małe kobietki”, bazując na książce oraz rysunkach Louisy May Alcott; przygląda się alter ego autorki – Jo March, sięgając do fikcyjnego życia, które ta prowadzi w wyobraźni.

Spojrzenie Gerwig na ukochaną przez publiczność historię czterech sióstr March, zdeterminowanych, by żyć po swojemu, jest zarówno ponadczasowe, jak i silnie osadzone w rzeczywistości. W rolach Jo, Meg, Amy i Beth zobaczymy Saoirse Ronan, Emmę Watson, Florence Pugh oraz Elizę Scanlen. W filmie występują także: Timothee Chalamet w roli sąsiada sióstr March – Lauriego oraz Laura Dern jako Marmee i Meryl Streep jako ciotka March. Kto pragnie wzruszeń w starym dobrym stylu zapewne wybierze się do kina na ten właśnie film.

Małe Kobietki

Na podstawie materiałów prasowych dystrybutorów:  Gutek Film Sp. z o.o. , Monolith Films i United International Pictures Sp. z o.o.