Sylwester 2020 – jak się rozerwać w warunkach domowych?

Sylwester 2020 - atrakcje

Sylwester to dzień radosnego świętowania końca starego i początku Nowego Roku w gronie rodziny i znajomych. Sylwester 2020 będzie jednak inny. Pandemia koronawirusa powoduje szereg obostrzeń, a ostatnie rozporządzenie rządu  wprowadza także dodatkowe istotne ograniczenie, które dotyczy właśnie sylwestrowej nocy.  Obowiązywać ma zakaz przemieszczania się z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach 19:00 – 6:00. A zatem powinniśmy pozostać w domach na 11 godzin i warto pomyśleć, jak można sobie ten czas wypełnić i umilić. Pozytywnym efektem przeniesienia wielu atrakcji do internetu jest dużo łatwiejszy dostęp do nich – niezależnie od naszego miejsca zamieszkania!

Sylwestrowy seans kinowy w domu?

Szarlatan - sylwester 2020 - premiera onlineWarszawskie Kino Muranów na Sylwestra zaplanowało dwie premiery internetowe filmów, które tuż przed ponownym zamknięciem kin trafiły na ekrany w Polsce, a więc niezbyt wielu widzów miało realnie szanse je zobaczyć.  Do wyboru mamy:

  • o godz. 18:00 „Szarlatan”, reż. Agnieszka Holland – PREMIERA ONLINE
  • o godz. 20:00 „Arab Blues”, reż. Manele Labidi.

Szczególnie polecamy Państwu zrealizowanego z rozmachem „Szarlatana”, w którym Agnieszka Holland, najwybitniejsza polska reżyserka powraca do najważniejszych wątków swojej twórczości. Bierze na warsztat postać geniusza – zielarza Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Reżyserka obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku.

Aby móc obejrzeć wybrany film w sylwestrowy wieczór wystarczy wcześniej wykupić bilet na stronie Kina Muranów, a na nasz adres e-mailowy przyjdzie wiadomość z linkiem, który umożliwi nam odtworzenie filmu we wskazanym czasie.  Koszt zakupu biletu to 25 zł.

Polski musical „Piloci” z Teatru Roma na player.pl

Piloci” to polski musical wystawiany w Teatrze Muzycznym ROMA w latach 2017-2019. Osią fabuły jest historia miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową.  Tłem dla wielkiego uczucia łączącego Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, są dramatyczne wydarzenia historyczne lat 1930/40. Przede wszystkim mamy tu na myśli Bitwę o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci. Rejestracji przedstawienia dokonano w Teatrze Muzycznym ROMA w maju 2019 roku, a teraz możecie Państwo w Sylwestra zafundować sobie musicalowy wieczór w serwisie player.pl wykupując dostęp za jedyne 30 zł.

Cicha noc… w Operze Narodowej na Sylwester 2020!

Dla miłośników opery i muzyki poważnej też mamy interesującą propozycję. Otóż Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie na swoim serwisie VOD.teatrwielki.pl udostępniła (do 6 stycznia 2021 r.) świąteczny koncert kolęd „Cicha noc” oraz koncert „Kameralne Święta”. W ramach tych atrakcji widzowie usłyszą utwory muzyczne zagrane na Scenie kameralnej przez muzyków orkiestry Opery Narodowej. Będą to specjalne aranżacje na zespoły kameralne. Usłyszymy między innymi kolędę „Cicha noc” na trąbki, wersję stworzoną specjalnie na tę okazję, a także szereg innych aranżacji na poszczególne sekcje orkiestry. W programie takie utwory jak: „Sonata a tre: Grave – Allegro” Arcangella Corellego, „Hornpipe” z suity „Muzyka na wodzie” Georga Friedricha Haendla czy „Walc” Dymitra Szostakowicza.

A co warto zobaczyć w TV?

W tym roku stacje TV z oczywistych względów zrezygnowały z wielkich sylwestrowych imprez plenerowych, których transmisje w ubiegłych latach mogliśmy oglądać  w największych polskich stacjach.  Niemniej Telewizja POLSAT przygotowała dla widzów Sylwestrowa Moc Przebojów 2020, która zostanie wyemitowana 31 grudnia od godz. 20:00. Swoje występy zaprezentują widzom m.in. Sylwia Grzeszczak, Sławomir i Kajra, Dawid Kwiatkowski, Alicja Majewska, Doda, Feel, Enej, Mandaryna i Michał Wiśniewski.

Premiera opery „Don Pasquale” prosto z Teatru Wielkiego w Łodzi!

Premiera opery „Don Pasquale” może być tegorocznym prezentem na święta i Nowy Rok dla Państwa od Teatru Wielkiego w Łodzi!  Zachęcamy do rodzinnego oglądania tej jednej z najdoskonalszych oper komicznych wszech czasów. Spektakl ten został wyreżyserowany przez Michała Znanieckiego, pod mistrzowską batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego. Na scenie będzie można podziwiać solistów znanych również z międzynarodowych scen. „Don Pasquale” to trzyaktowa opera buffa Gaetano Donizettiego. Jest to jedno z najświetniejszych dzieł tego kompozytora – pełne wdzięku, humoru, włoskich melodii i wartkiej akcji. Najnowszą premierę Teatru Wielkiego w Łodzi będzie można oglądać w internecie już od 26 grudnia 2020 do 31 grudnia 2020 do godz. 24:00, a zatem oglądaniem tej opery można zakończyć ten trudny rok. Bilety na ten spektakl można już kupić przez internet na stronie teatru za jedyne 12 zł.  Polecamy!