Zajęcia praktyczne dla seniora

Group Of Seniors Enjoying Dancing Club Together

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać końca samorealizacji i zdobywania nowych doświadczeń. W wielu miastach organizowane są specjalne warsztaty oraz wykłady, które umożliwiają seniorom zdobycie wiedzy i nowych umiejętności. Dlaczego zatem nie wykorzystać okresu emerytury do tego poznać świat na nowo, lub też rozwijać swoje hobby, na które wcześniej nie było czasu? Wystarczy tylko się rozejrzeć i wykorzystać nadarzające się okazje.

Wrocław

Wrocławscy seniorzy mogą korzystać  zarówno z ogólnopolskich programów wspierających rozwój, jak i działań prowadzonych przez miasto. Co istotne, prężnie działające organizacje zrzeszające osoby starsze prowadzą portale informacyjne, dzięki którym możliwe jest poznawanie bieżących ofert kursów i zajęć praktycznych.

Wrocławskie Centrum Seniora prowadzi akcję pod tytułem „Podaruj Dziadkom Internety”, w ramach której osoby po ukończeniu 60 roku życia mogą poszerzać swoje umiejętności w korzystaniu z Internetu. Od stycznia 2017 centrum zostało wyposażone w nowoczesne komputery, które umożliwią osobom starszym obcowanie z  nowoczesnym sprzętem. Zapoznanie się ze sprzętem możliwe będzie 19 stycznia 2017 natomiast kurs ruszy w ciągu kilku następnych tygodni.

W ramach prowadzonej przez Wrocławskie Centrum Seniora akcji panie, które ukończyły już odpowiedni wiek mogą skorzystać z okazji by rozwijać swoje zdolności taneczne w ramach formacji tanecznej Gracja.

Bieżące informacje na temat kierowanych do seniorów możliwości rozwoju można znaleźć pod adresem internetowym http://seniorzy.wroclaw.pl/ oraz w dostępnym w Internecie.

Warszawa

Nie jest żadną tajemnicą, że seniorzy mieszkający w stolicy Polski mają najwięcej możliwości samorozwoju i uczestnictwa w zajęciach praktycznych.

Jedną z ciekawszych akcji organizowanych przez Urząd Miasta Warszawy jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To swoiste święto seniora ma miejsce na przełomie września i października i jest doskonałą okazją do korzystania z szeregu darmowych kursów, spotkań i wystaw. Ponadto seniorzy mają możliwość poznania ofert innych niż publiczne podmiotów.

Punkt Cyfrowego Wsparcia Seniora to unikalna w skali naszego kraju akcja prowadzona na terenie całej Warszawy. Ma ona na celu umożliwienie zapoznawania się seniorów z nowoczesnymi technologiami, ale także bieżącego wsparcia w obsłudze takich urządzeń, jak smartfon czy laptop. Wszystkie punkty, a jest ich 26 na terenie miasta, działają od 3 do 6 godzin w ciągu dnia.

Poznań

Poznańscy seniorzy mogą korzystać z ofert, jakie kieruje do nich Centrum Inicjatyw Senioralnych. Adres strony internetowej to http://www.centrumis.pl/. Podobnie, jak inne miasta tak i Poznań oferuje szerokie możliwości dla seniorów, którzy poszukują nowych doświadczeń i poszerzania swojej wiedzy.

W ramach akcji Poznańska Akademia Bezpieczeństwa seniorzy mają okazję uczestniczenia w wykładach oraz zajęciach praktycznych, które pozwolą im zdobyć umiejętności niezbędne do zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Obok otrzymania materiałów teoretycznych możliwe będzie także zapoznanie się z podstawami pierwszej pomocy.

W ramach akcji Senior w Formie osoby starsze mają okazję spotykać się ze swoimi rówieśnikami wspólnie korzystać z zajęć sportowych zarówno na świeżym powietrzu, jak i na basenach czy halach. Aktualna lista dostępnych dyscyplin oraz terminy spotkań można znaleźć pod internetowym adresem http://centrumis.pl/aktualna-oferta-w-kampanii.html.

Wszelkie informacje dotyczące ofert skierowanych do seniorów można znaleźć w publikowanym co miesiąc biuletynie, który dostępny jest pod adresem http://centrumis.pl/assets/files/tytkaseniora/201701/tytka_01_17.pdf.