Bezpłatne internetowe kursy dla seniorów – media społecznościowe i smartfon z Androidem

Okres zamknięcia w domach z powodu pandemii koronawirusa to idealny moment, by rozważyć zdobycie nowych umiejętności. Wbrew obiegowym opiniom także osoby 60+ chcą się nadal rozwijać i uczyć.  Kursy internetowe to idealne rozwiązanie w obecnej sytuacji. Dlatego też polecamy Państwu dwa bardzo przydatne kursy dla seniorów prowadzone przez Fundację Age Hub, które startują już 18 stycznia 2021 roku.  Kursy te dotyczą mediów społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, Messenger) oraz obsługi smartfona z systemem Android. 

Bądź społecznościowym seniorem na telefonie z Androidem!

Chcesz korzystać z Facebooka, Instagrama i Twittera? A może wolisz bez przeszkód obsługiwać wiele funkcji swojego smartfona? Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na te tematy, to koniecznie zapisz się na jeden z bezpłatnych kursów dla seniorów w formule online, które organizuje Fundacja Age Hub.  Pierwsze zajęcia już 18 stycznia 2021 roku!

Korzystanie z mediów społecznościowych to ostatnio jeden z najpopularniejszych kanałów komunikacji dla seniorów. Dzięki nim, możemy w każdej chwili być w kontakcie z najbliższymi
i przyjaciółmi bez wychodzenia z domu. Dodatkowo znajomość mediów społecznościowych pozwoli nam utrzymać dobre relacje z wnukami i dziećmi.  Chcesz wiedzieć więcej na temat Facebooka lub Instagrama? Zapisz się na kurs „Media społecznościowe” – szczegóły programu kursu przedstawiamy poniżej.

A może wolisz dowiedzieć się więcej o obsłudze smartfona? Jak ściągać i obsługiwać aplikacje, robić zdjęcia i filmiki lub które gadżety będą przydatne? Jeśli tak, zachęcamy do zapisów na kurs „Mój Smartfon z Androidem”.

kursy dla seniorów

Program kursu „Media społecznościowe”

 1. Zrozumieć media społecznościowe – czym są, jakie są dostępne na rynku, ciekawe profile.
 2. Facebook – czym jest, jak założyć konto, szukanie i dodawanie znajomych, publikowanie postów, pisanie komentarzy).
 3. Grupy i wydarzenia na Facebooku – czym są i jakie dają możliwości, jak publikować własne treści, jak utworzyć własne wydarzenie i zaprosić na nie znajomych.
 4. Facebook na Smartfon’ie – jak zainstalować aplikację i jak z niej korzystać, video, relacje na żywo.
 5. Messenger Facebook’a – jak zainstalować i korzystać z aplikacji, jak tworzyć grupę z rozmówcami, jak prowadzić videorozmowę.
 6. Fake newsy i wiarygodne źródła danych – jak odróżnić prawdziwą informację od fałszywej, gdzie szukać rzetelnych informacji, prawa autorskie na Fb, jak chronić swoje treści i swoje konto na Facebooku.
 7. Aplikacja Instagram nie tylko dla próżnych – czym jest Instagram, jak z niego korzystać, jak szukać ciekawej treści na Instagramie, nietypowe funkcjonalności.
 8. Twitter, czyli jak budować opinie i zyskiwać wpływ – jak założyć konto, jak tweetować, jak znaleźć ciekawe treści.

Program kursu „Mój smartfon z Androidem”

 1. Telefon telefonowi nierówny – jaki Smartfon wybrać (modele, nowy czy używany, parametry, podstawowe funkcjonalności).
 2. Jak obsługiwać Smartfon’a – cz. I (podstawowe ustawienia, internet w telefonie, co to jest Bluetooth, pamięć zewnętrzna i wewnętrzna).
 3. Jak obsługiwać Smartfon’a – cz. II (jak korzystać z map w telefonie, wyszukiwarki, poczty, jak zapisywać zdjęcia i filmy).
 4. Bezpieczeństwo na telefonie (bezpieczeństwo w sieci, pierwsza pomoc i porady lekarskie online).
 5. Moja prywatna galeria – zdjęcia (jak robić zdjęcia i je edytować, udostępnianie i przesyłanie na komputer).
 6. Video, video – jak kręcić filmy Smartfonem (jak nakręcić i edytować krótki film, wysyłanie video i udostępnianie w internecie).
 7. Wstęp do aplikacji na Smartfon’a (pobieranie, rodzaje i obsługa aplikacji).
 8. Gadżety do telefonu – powerbanki, ładowarki, statywy, inne (czy są potrzebne i jakie warto wybrać).

Jak, gdzie i kiedy?

Oba kursy dla seniorów Fundacji Age Hub rozpoczynają się 18 stycznia 2021 r. i odbywają się w formule online, tzn. przez internet, a konkretnie na platformie Google Meet. Przed pierwszymi zajęciami, każdy uczestnik otrzyma instrukcję, jak korzystać z programu Google Meet. To miejsce, w którym wszyscy kursanci będą widzieć i słyszeć się nawzajem. Przed zajęciami każdy otrzyma na swój adres mailowy link (adres strony), pod którym odbędą się zajęcia. Każdy kurs składa się z 8 zajęć, a każde z nich potrwa około 2,5h.  Każda osoba może wziąć udział w 1 kursie w danym cyklu.

Aby wziąć udział w kursie, należy posiadać sprawny sprzęt – komputer z kamerą i połączeniem z internetem. Przed rozpoczęciem warto sprawdzić czy wszystko działa jak należy.

Jak się zapisać na kursy dla seniorów?

Aby zapisać się na kurs lub wybrane zajęcia, prosimy o kontakt pod nr tel. 506-952-271 lub wysłanie maila na adres: kontakt@agehub.pl.  Więcej informacji o harmonogramie zajęć znajduje się na stronie internetowej: https://agehub.pl/kursy-online-styczen-2021-media-spolecznosciowe-lub-moj-smartfon-z-androidem/