Kino dla Seniora – bezpłatne seanse filmu „Volta” w Łodzi, Katowicach i Gdyni

Wyjście do kina to świetna okazja na spotkanie z przyjaciółmi czy zabranie swojej drugiej połówki na romantyczny wieczór. Oczywiście pytanie: idziemy do kina czy na film? Jednego możemy być pewni – najnowsza komedia Juliusz Machulskiego „VOLTA” zapewni dawkę dobrego, polskiego kina. Cykl trzech bezpłatnych pokazów filmowych zagwarantuje seniorom z Łodzi, Katowic i Gdyni popołudnie pełne emocji w ramach cyklu „Kino dla Seniora”, Klubu Seniora DOM.

 Juliusz Machulski, reżyser kultowych pozycji polskiej kinematografii, takich  jak „Vabank”, „Vabank II”, „Kiler” czy „Seksmisja”  powraca z nową dawką wrażeń, w klasycznej „caper story”, czyli sensacyjnej opowieści o wielkim przekręcie. Tym razem bohaterem jest Bruno Volta (w tej roli Andrzej Zieliński), który jest prawdziwym specjalistą w rozwiązywaniu zagadek i tajemnic każdej napotkanej osoby. Pewnego dnia napotyka przeszkodę, która podda próbie jego przebiegłość. Agnieszka, partnerka Volty (Aleksandra Domańska) w niecodziennej sytuacji poznaje młodą Wiki (Olga Bołądź), która w starej kamienicy znajduje tajemniczy, wart miliony, przedmiot. Razem ze swoim wspólnikiem, Dychą (Michał Żurawski), Volta postanawia zrobić wszystko, aby unikatowa rzecz trafiła w jego ręce. Jednak okazuje się, że z pozoru niewinna Wiki, jest godnym rywalem dla starych wyjadaczy. Kto wygra w tej rywalizacji? W filmie występuje znakomita reprezentacja polskich aktorów: Jacek Braciak, Katarzyna Herman, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Szczepkowska, Tomasz Kot, Cezary Pazura czy Robert Więckiwiecz.

Czym jest „Kino dla Seniora”
Za cykl pokazów kinowych hitów, kierowanych do seniorów odpowiada Klub Seniora DOM. Już od ponad 6 lat Klub skupia się na aktywizacji osób starszych. Członkowie mają okazję korzystać z darmowych wydarzeń kulturalnych, takich jak warsztaty, wykłady czy właśnie pokazy filmowe. Dodatkowo, umożliwia edukację w kwestiach zdrowotnych, organizując spotkania z dietetykami, psychologami i ekspertami. Ważnym aspektem jest również społeczność, którą tworzą Członkowie – nawiązują nowe znajomości, tworzą przyjaźnie, niekiedy znajdują swoją drugą połówkę. Klub zachęca swoich seniorów do wyjścia z domu, otwartości i korzystania z życia na emeryturze.

 Gdzie i kiedy?
W tej edycji zaplanowane są trzy pokazy filmowe:

  • W Łodzi, 21 września (czwartek), o godz. 12:00, w Kinie Charlie
  • W Katowicach, 28 września (czwartek), o godz. 12:00, w Kinie Światowid
  • W Gdyni, 3 października (wtorek), o godz. 11:00, w Kinie studyjnym GCF

Jak się zapisać?
Ze względu na ograniczona ilość miejsc na sali kinowej, przed przyjściem na dany seans konieczne jest zapisanie się na listę. Wystarczy zadzwonić na infolinię, pod numer 801 005 801 (cena jak za połączenia krajowe). Zapisów mogą dokonywać osoby powyżej 60. roku życia.