Polecamy najlepsze nowe seriale do obejrzenia przez internet

Najlepsze nowe seriale - Od Nowa

Najlepsze nowe seriale, jakie pojawiły się pod koniec 2020 r., można wygodnie obejrzeć przez internet na popularnych platformach streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO czy player.pl.  Z myślą o naszych Czytelnikach wybraliśmy pięć seriali, które z czystym sumieniem możemy zarekomendować jako warte obejrzenia. 

GAMBIT KRÓLOWEJ czyli najpopularniejszy miniserial na Netflixie

W ciągu pierwszych 28 dni „Gambit królowej” został obejrzany na Netflix przez rekordową liczbę widzów z 62 milionów domów. Ten 7-odcinkowy serial może się poszczycić prawdziwie globalnym zasięgiem: od Rosji po Hongkong, Francję, Tajwan i Australię. I co ciekawe, wykreował on ponownie modę na szachy, które od bardzo dawna nie cieszyły się taką popularnością.

Co ciekawe, jest to adaptacja powieści pt. „The Queen’s Gambit” autorstwa Waltera Tevisa z 1983 roku o młodej i nadzwyczaj utalentowanej amerykańskiej szachistce. Osierocona w dzieciństwie Beth Harmon, w domu dziecka poznaje grę w szachy od miejscowego woźnego. Pomimo różnych życiowych przeszkód, zaangażowanie Beth w doskonalenie swojej gry w szachy nie słabnie. W końcu zaczyna odnosić sukcesy na turniejach szachowych. Wkrótce też rzuca wyzwanie wielkiemu radzieckiemu arcymistrzowi, którego w serialu gra polski aktor Marcin Dorociński.

Pechowa STEWARDESA rozwiązuje skomplikowaną zagadkę morderstwa

Ten 8-odcinkowy serial można zobaczyć w serwisie HBO GO i jest on również adaptacją powieści.  Bohaterką serialu jest Cassandra Bowden, uzależniona od alkoholu stewardesa, której praca pozwala na prowadzenie swobodnego i rozrywkowego życia. Pewnego ranka jednak wszystko się zmienia – kobieta budzi się w hotelu w Bangkoku i spostrzega, że jej kochanek został zamordowany. Nie mogąc sobie przypomnieć poprzedniej nocy, Cassandra wymyka się z hotelu zacierając ślady. Szybko jednak okazuje się, że jest podejrzana o morderstwo, a dodatkowo poluje na nią jakaś tajemnicza kobieta. Tytułowa stewardesa musi rozwiązać zagmatwaną zagadkę kryminalną, by odkryć prawdziwego mordercę i wrócić do normalnego życia.

OD NOWA będziecie pytać: kto ją zabił?

„Od nowa” to z pewnością jeden z najlepszych nowych seriali, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Laureatka Oscara Nicole Kidman jest tu odnoszącą sukcesy terapeutką, której z pozoru idealne życie nagle wywraca się do góry nogami. Grace Fraser (Nicole Kidman) mieszka w Nowym Jorku z mężem, cenionym chirurgiem dziecięcym Jonathanem (w tej roli Hugh Grant) oraz uczęszczającym do elitarnej szkoły synem. Za sprawą brutalnego morderstwa niedawno poznanej młodej kobiety i niespodziewanego zniknięcia męża, Grace zaczyna powoli odkrywać, że Jonathan prowadził drugie życie, o którym nie miała pojęcia. Czy jednak mąż Grace mógł z zimną krwią kogoś zamordować?  To pytanie okaże się kluczowe dla dalszego życia Grace… Ten pasjonujący 6-odcinkowy miniserial mogą Państwo zobaczyć w serwisie HBO GO.
.

KRÓL warszawskiego półświatka lat 1930-tych

Jedyna w tym zestawieniu polska produkcja jest adaptacją nagradzanej powieści „Król” Szczepana Twardocha.  Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w dwudziestoleciu międzywojennym. Wyprodukowany dla CANAL+ 8-odcinkowy miniserial spokojnie można zaliczyć do najlepszych nowych seriali, jakie mogą Państwo zobaczyć – także online w serwisie player.pl.  W „Królu” możemy podziwiać wielu wspaniałych polskich aktorów – m.in. Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Andrzej Seweryn, Krzysztof Pieczyński, Janusz Gajos czy Bartłomiej Topa.

Przedwojenną Warszawą trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy, którego prawą ręką jest żydowski bokser, Jakub Szapiro. Swoje ambicje ma też inny protegowany Kaplicy – Janusz Radziwiłek. To między Szapiro a Radziwiłkiem rozegra się mordercza walka o schedę po Kaplicy.  Tymczasem w tle rozgrywa się brutalna walka o wpływy polityczne w kraju. Narodowcy sprzymierzają się z obozem marszałka Rydza-Śmigłego i próbują obalić sanacyjny rząd Sławoja-Składkowskiego.

BRIDGERTONOWIE – wyjść czy nie wyjść za mąż za księcia?

Kolejny serial Netflixa święcący tryumfy na całym świecie to kostiumowa 8-odcinkowa saga pt. Bridgertonowie. Serial oparty jest na cyklu 8 powieści Julii Quinn, opowiadających o losach ośmiorga rodzeństwa młodych Bridgertonów. Możemy się więc spodziewać kolejnych sezonów tej wciągającej historii. Dostępny obecnie I sezon skupia się na losach Daphne Bridgerton, najstarszej córki potężnej arystokratycznej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i zostaje okrzyknięta najlepszą partią wśród debiutujących dziewcząt. Jednak interwencje nadopiekuńczego starszego brata komplikują sytuację towarzyską Daphne.

Dziewczyna odrzuca kolejnych kandydatów do jej ręki. Tymczasem w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się plotki o uczuciu rodzącym się między Daphne a przystojnym księciem Hastings. Tajny układ między Daphne a księciem, który miał im obojgu pomóc osiągnąć swoje cele okazuje się być zalążkiem wzajemnego uczucia i prowadzi do dalszych komplikacji rodzinnych…