Wybieramy film do jesiennej edycji KINA DLA SENIORA

Na wrzesień i październik Klub Seniora DOM planuje kolejną edycję naszej cyklicznej akcji KINO DLA SENIORA, w ramach której osoby w wieku 60+ mogą bezpłatnie obejrzeć w kinie najciekawsze nowe filmy. W związku z tym, że w najbliższym czasie w kinach pojawi się mnóstwo naprawdę ciekawych filmów postanowiliśmy poprosić Państwa – naszych czytelników – o pomoc w wyborze filmu, który najlepiej trafi w Wasze gusta.

Poniżej możecie Państwo wskazać preferowany film, a niżej zapoznać się z krótkimi opisami proponowanych przez nas filmów oraz ich zwiastunami.  Film, który uzyska najwięcej głosów zostanie pokazany na naszych bezpłatnych seansach w kilku największych miastach – szczegóły seansów i zapisy na nie ogłosimy pod koniec sierpnia.

Stworzone w serwisie interankiety
  • W DESZCZOWY DZIEŃ W NOWYM JORKU. Nowa komedia romantyczna Woody Allena opowiada o zakochanej parze studentów, Gatsby’m (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning), którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku – jednak ich plany ulegają zmianie równie szybko jak słoneczna pogoda, która znika w ulewnym deszczu.  Zobacz zwiastun filmu tutaj!
  • PAVAROTTI. Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo – Włoch!
    Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi jego najbliższych.  Zobacz zwiastun filmu tutaj!
  • BÓL I  BLASK.  Według krytyków „Ból i blask” to arcydzieło, najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat. Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara. Twórca „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” opowiada o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi. Zobacz zwiastun filmu tutaj!
  • NA BANK SIĘ UDA. Polska komedia kryminalna – szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Zobacz zwiastun filmu tutaj!
  • DOWNTON ABBEY. Jest rok 1927. Ponownie znajdziemy się w tytułowym, niezwykłym domostwie, jeszcze bardziej niż dotąd pełnym przepychu. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy – wystawne wnętrza, nieprawdopodobne kostiumy, glamour. Czas jeszcze raz znaleźć się w świecie, w którym przeplata się dramat, komedia i romans. Wracając do domu Granthamów, zobaczymy arystokratyczną rodzinę oraz jej służbę w czasie przygotowań do największego zaszczytu, jaki można sobie wyobrazić – wizyty królewskiej.  Zobacz zwiastun filmu tutaj!
  • LEGIONY. Uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Zobacz zwiastun filmu tutaj!