Ruszyły nagrania pierwszej polskiej edycji „The Voice Senior”

The voice senior

Z informacji przekazanych przez TVP wiemy już, że polską wersję „The Voice Senior” poprowadzą Tomasz Kammel i Marta Manowska, znana m.in. z „Sanatorium Miłości” oraz „Rolnik szuka żony”. Natomiast jurorami w programie będą: Urszula Dudziak, Andrzej Piaseczny, Alicja Majewska i Marek Piekarczyk. Rozpoczęły się już nagrania do programu, a widzowie Dwójki zobaczą go na antenie pod koniec 2019 roku.

Program dla seniorów

„The Voice Senior” jest kolejną modyfikacją popularnego programu telewizyjnego „The Voice”, który zyskał popularność na całym świecie i od wielu lat realizowane są lokalne wersje. W Polsce od 2011 roku program ten jest obecny w ramówce TVP2 – dotychczas pokazano jego dziewięć edycji, a jesienią stacja pokaże dziesiątą. Telewizja Polska dotychczas pokazała również dwie edycje „The Voice Kids” (na początku 2018 i 2019 roku), czyli wersję programu z udziałem dzieci. Teraz zaś nadszedł czas na śpiewających seniorów!

The Voice Senior – uczestnicy

W „The Voice Senior” wystąpią utalentowani wokalnie uczestnicy, ale warunkiem wzięcia udziału w programie jest ukończenie 60. roku życia. Występy na wszystkich etapach show oceniają trenerzy. Zasady są bardzo podobne jak w „The Voice”: seniorzy biorą udział w castingach, wybierają drużynę ulubionego trenera i rywalizują o przejście do etapu z koncertami finałowymi, a w finale – walczą o nagrodę główną. Dotychczas powstało dziewięć lokalnych wersji edycji z seniorami w takich krajach, jak m.in.: Holandia, Rosja, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Tajlandia i Meksyk. Poniżej możecie Państwo zobaczyć najlepsze występy z dotychczas zrealizowanych zagranicznych edycji „The Voice Senior”.

Start emisji programu The Voice Senior

Program „The Voice Senior” będzie emitowany w TVP2 pod koniec 2019 roku. Najprawdopodobniej trafi on do sobotniego prime-time stacji. Z naszych ustaleń wynika, że „The Voice Senior” będzie liczyć około 5 odcinków. Pierwszy z nich ma zostać wyemitowany na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Oznacza to, że najprawdopodobniej „The Voice Senior” będzie emitowany tuż po zakończeniu dziesiątej edycji „The Voice of Poland” (emisja jesienią 2019 roku), ale przed rozpoczęciem trzeciego sezonu „The Voice Kids” (emisja zimą 2020 roku).

zdjęcie: copyright © Telewizja Polska S.A.

Przeczytaj także o bezpłatnych seansach kinowych dla seniorów.