XVIII Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury

Powitanie Nowego Roku wyjątkowym koncertem w Filharmonii Narodowej to doskonała okazja na spotkanie z muzyką klasyczną i niepowtarzalnymi interpretacjami arii i duetów operowych oraz utworów w rytmach gorącej, karnawałowej muzyki południa. W tym roku na jednej scenie usłyszymy gwiazdy scen polskich, ale również m.in. meksykański sopran. W pierwszej części koncertu zabrzmią najznakomitsze utwory z oper, a w drugiej zabierzemy Państwa w podróż na Południe Europy: do Hiszpanii, Włoch, ale też do Meksyku, czy Argentyny. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. Pod batutą Maestro Antoniego Wita zagra Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Koncert Noworoczny w Filharmonii Narodowej

„Od kilkunastu lat bawimy, wzruszamy, porywamy zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje po koncercie. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, niech będzie ono wyjątkowym początkiem Nowego Roku.” – mówi Iwona Wujastyk, Dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

„Żeby nie zdradzać wszystkich niespodzianek mogę tylko powiedzieć, że w drugiej części koncertu oprócz charyzmatycznej i gorącej muzyki południa zabrzmi też siostrzany odpowiednik węgiersko-austriackiej operetki, czyli hiszpańska zarzuela. To zdecydowanie gratka, a może i absolutna nowość dla wielbicieli tego gatunku.” – mówi kierownik artystyczny MTM Jakub Milewski.

Powitajmy Nowy Rok z muzycznym przytupem

1 stycznia sceną Filharmonii Narodowej zawładną nie tylko piękne głosy, ale również mistrz akordeonu Marcin Wyrostek, który z pewnością dostarczy nam mnóstwo artystycznych wrażeń. Podczas tego wieczoru wystąpią wybitni soliści: Karen Gardeazabal, Gosha Kowalinska, Krystian Krzeszowiak, Stanislav Kuflyuk. Publiczność usłyszy wspaniałe duety, m.in. żeński duet Barcarolle z opery Opowieści Hoffmanna, utwory z opery Carmen, czy Straussowskie tematy w wykonaniu Orkiestry i finałowy, szampański hit noworoczny, na który czeka publiczność w ten wyjątkowy wieczór – Marsz Radetzkiego. Niezmiennie, słynnym Libiamo wraz z artystami wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym Roku. Całość wypełni piękna scenografia kwiatowa.

Najważniejsze informacje:

Kiedy: 1 stycznia 2022 r., godz. 18:00

Gdzie:  SALA KONCERTOWA FILHARMONII NARODOWEJ

Gospodarze wieczoru: Monika Richardson i Artur Orzech

Na scenie: Karen Gardeazabal – sopran; Gosha Kowalinska – mezzosopran; Krystian Krzeszowiak – tenor; Stanislav Kuflyuk – baryton

Marcin Wyrostek – akordeon

Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Maestro Antoniego Wita

Więcej informacji oraz możliwość zakupu biletów online na www.mteatr.pl 

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury / Kino Praha – ul. Jagiellońska 26, Warszawa – kasa@mteatr.pl