Najlepsze nowe seriale na lato 2021

Nowe seriale na lato 2021

Co miesiąc największe platformy streamingowe (Netflix, player, HBO GO, Prime) oraz stacje kablowe (np. Canal+) wprowadzają nowe seriale.  Część z nich nie przyciąga większej uwagi i szybko o nich zapominamy.  Czasem jednak pojawiają się tytuły, o których wszyscy dyskutują i z niecierpliwością czekają na kolejny odcinek. Właśnie takie nowe seriale na lato – dostępne oczywiście w języku polskim – wybraliśmy wśród premier ostatnich kilku miesięcy i polecamy Państwa uwadze. 

Genialna Kate Winslate w serialu „Mare z Easttown” (HBO GO)

Absolutnym hitem ostatnich tygodni okazał się niepozorny – na pierwszy rzut oka – serial HBO pt. „Mare z Easttown”. Czytając krótki opis fabuły tego serialu wydaje się być kolejnym kryminałem o policji rozwiązującej zagadkę tajemniczej śmierci nastolatki w prowincjonalnym miasteczku. Jednak poziom realizacji, głębia psychologiczna, niebanalne postaci i wyśmienite aktorstwo sprawiają, że nie można oderwać się od ekranu.
Podążamy tu śladami policjantki, Mare Sheehan (Kate Winslet – na zdjęciu), z małego, fikcyjnego miasteczka Easttown w Pensylwanii podczas prowadzonego przez nią śledztwa w sprawie morderstwa. Bohaterka  mierzy się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem (żałoba po samobójczej śmierci syna, były mąż planujący ślub, walka o utrzymanie opieki nad wnukiem). Historia śledztwa zagłębia się stopniowo w mroczne strony zżytej ze sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość.  W internecie serial możemy zobaczyć na HBO GO.

Polski kryminał „Klangor” w stylu skandynawskiego thrillera

Klangor - nowe seriale na lato„Klangor” to nowy polski serial CANAL+, to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle wyreżyserowany przez Łukasza Kośmickiego. Serial liczy sobie 8 odcinków. W obsadzie zobaczymy nazwiska znanych aktorów, jak Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy w głównej roli w serialu, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska.

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczna sytuacja, w której znajduje się rodzina, pogłębia kryzys wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem, wokół sprawy narasta zmowa milczenia. Serial możemy także oglądać w internecie na platformie player.pl.

Dżentelmen-włamywacz w „Lupin” na Netflix

„Lupin” to francuski serial dostępny w serwisie Netflix. W ramach dwóch części udostępniono ogółem 10 odcinków, w których w główną rolę Assana Diopa wciela się wschodząca gwiazda fracuskiego kina Omar Sy.  Historia zainspirowana została słynną książkową postacią Arsène’a Lupina, czyli złodzieja-gentlemana. Główny bohater, wierny czytelnik, zafascynowany dokonaniami Lupina, obmyśla zemstę na zamożnej rodzinie, która w przeszłości wyrządziła niesprawiedliwość jego ojcu.

Wyzwania nowego szefa w „Szpitalu New Amsterdam”

Seriale o życiu zawodowym i prywatnym lekarzy zawsze miały sporą grupę fanów. Dlatego też pojawienie się amerykańskiego serialu „Szpital New Amsterdam” na platformie Netflix zostało pozytywnie przyjęte i przez wiele tygodni utrzymywał się on w TOP10 najchętniej oglądanych tam produkcji na polskim rynku. Na Netflixie dostępne są 2 sezony, czyli łącznie 40 odcinków, w których poznajemy codzienne problemy pracowników jednego z największych nowojorskich szpitali. Głównym bohaterem jest idealista Dr Max Goodwin, który zostaje nowym dyrektorem medycznym szpitala, a w tym samym czasie dowiaduje się, że ma raka, zaś jego żona jest w zagrożonej ciąży.  Jak doktor Goodwin poradzi sobie z problemami osobistymi oraz prowadzeniem szpitala?