Prezent dla świeżo upieczonego emeryta

Prezent dla emeryta
Prezent dla emeryta

Przejście na emeryturę to wielki dzień dla każdego emeryta! Po wielu latach pracy emeryt w końcu może odpocząć od obowiązków zawodowych. Jest to bardzo radosna okazja, ale zarazem bywa także bardzo wzruszająca.

Z reguły przejście na emeryturę świętuje się nie tylko w gronie rodziny i przyjaciół, ale w zasadzie przede wszystkim w gronie współpracowników, którzy mają stać się już niedługo byłymi współpracownikami. Z powodu nietypowego charakteru tego świątecznego dnia można napotkać trudności z wyborem idealnego prezentu dla świeżo upieczonego emeryta.

Prezent dla świeżo upieczonego emeryta

Na prezent dla emeryta najlepiej wybrać coś praktycznego, ale takiego, co będzie również przypominać o tym radosnym dniu. Zegarki z opcją grawerowania to zupełny klasyk gatunku, ale właśnie dlatego najczęściej świeżo upieczony emeryt zegarek już ma. Inne pomysły na prezent to między innymi ekskluzywny zestaw do golenia, markowe pióro wieczne, drogie alkohole, w tym alkohole w personalizowanych butelkach, komplety do alkoholu (np. wymyślne lub eleganckie karafki w zestawie z kieliszkami), różne symboliczne drobiazgi jak kompas z grawerem, szabla, portfel czy kalendarz podręczny. Ciekawym, gustownym i — trzeba przyznać — dosyć kosztownym pomysłem może okazać się stacja pogody z grawerem, w której zawiera się termometr, barometr i higrometr.

Bardzo często każda z powyższych propozycji na prezent ma do wyboru opcję grawerowania, z której warto skorzystać.

Prezent dla świeżo upieczonej emerytki

Dobrym prezentem dla świeżo upieczonej emerytki zawsze będzie biżuteria. Jednak warto wcześniej podpatrzeć, jaki rodzaj biżuterii emerytka lubi nosić, zanim zainwestuje się w coś drogiego, aby uniknąć sytuacji, że prezent wyląduje na dnie szafy. W przypadku kobiet również może sprawdzić się dobry, drogi alkohol, a także drobiazgi takie jak portfel, pióro wieczne czy kalendarz-notatnik. Warto przemyśleć także zakup dobrej jakościowo herbaty oraz kawy, oraz akcesoriów do ich parzenia, które wcale nie są takie tanie.

Uniwersalny, ale personalizowany prezent

Na rynku można także znaleźć grawerowane tabliczki czy statuetki z życzeniami i gratulacjami w przeróżnej formie — mają różne kształty, są wykonywane z różnych materiałów (są szklane, drewniane, pozłacane i tak dalej). To dobry pomysł, jeśli chce się zawrzeć w prezencie jakieś szczególne życzenia czy podziękowania dla emeryta, w pewien sposób odznaczyć go/ją za swoją pracę. Choć nie wszyscy są zwolennikami takiego rozwiązania, ponieważ jest ono mało praktyczne – prezent stoi i się kurzy. Pojawia się też problem tego, co wygrawerować na takiej statuetce. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie kolektywnie w tego typu prezent, na przykład za 20 lat przepracowanych w firmie.

Prezent w formie doświadczenia

Nietypową, ale często trafioną formą prezentu jest wykupienie emerytowi… doświadczenia – jak opłacenie wyjazdu na weekend, przepustki do strefy Wellness&SPA, wstępu na wykwintną degustację win, a także zakupienie biletu do kina, teatru czy opery.