Kiedy warto sięgnąć po kolagen do picia?

kolagen do picia
Glass of water, collagen powder on white table. Healthy lifestyle concept. Copy space

Kolagen jest szczególnym białkiem, zawierającym wiele ważnych aminokwasów, które wspierają tkanki i kości. Wspaniale wzmocnia i ujędrnia skórę, a także pobudza produkcję kwasu hialuronowego. Z biegiem czasu jego poziom w organizmie maleje, dlatego warto pomyśleć o właściwej suplementacji! Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po hydrolizowany kolagen!

Czym jest kolagen?

Kolagen należy do grupy białek, które są głównie składnikiem strukturalnym tkanek łącznych, takich jak skóra i chrząstki. Istnieje 28 różnych typów kolagenu, każdy z nich podzielony na kategorie według składu aminokwasowego. Około 90% wspomnianego białka zaliczany jest do 1 typu, który znajduje się w ścięgnach, organicznych częściach kości i narządach wewnętrznych.

Zastanawiasz się, gdzie kupić sprawdzony kolagen do picia?

Zajrzyj na: https://www.apo-discounter.pl/kolagen-do-picia-doppelherz-system-kollagen-11000-w-ampulkach-30x25ml-pzn-07625039

Proponowany suplement w ampułkach zawiera dużą dawkę kolagenu, dzięki czemu poprawia elastyczność i mobilność stawów. Oprócz tego dostarcza wyjątkową kompozycję pierwiastków śladowych i mikroelementów. Wspomniany produkt działa przeciwzapalnie, jednocześnie zmniejsza stres oksydacyjny oraz wspiera kości, tkankę łączną i chrząstkę stawową.

Prawie 15 proc. kolagenu stanowi prolina, która pomaga zachować integralność naczyń krwionośnych, wspiera stawy i układ sercowo-naczyniowy. We wspomnianym białku znajduje się też glicyna, która zapewnia prawidłowe funkcjonowanie komórek i buduje zdrowe nici DNA. To także jeden z trzech aminokwasów tworzących keratynę, która wspiera budowę mięśni i dostarcza energii podczas treningów. Warto również wspomnieć o glutaminie, zapobiegającej lękowi, napięciu, bezsenności, zmęczeniu, obniżonej odporności i zaburzeniom trawiennym.

Skąd pochodzi kolagen?

Specyficzne elementy budulcowe kolagenu można uzyskać, przestrzegając zdrowej, zbilansowanej diety. Wspomniane białko znajduje się w kurczaku, wołowinie, jajkach, nabiale, roślinach strączkowych, orzechach i produktach pełnoziarnistych. Dieta bogata w świeże warzywa i owoce zawiera też dużo przeciwutleniaczy, które chronią organizm przed stresem oksydacyjnym.

Wiele czynników może przyspieszyć spadek produkcji kolagenu, w tym palenie, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, otyłość, stres i spożywanie żywności wysoko przetworzonej. W konsekwencji prowadzi do zwiotczenia skóry i zmarszczek.  

Zastanawiasz się, kiedy powinnaś rozpocząć terapię kolagenową? Kieruj się tutaj zasadą: im szybciej, tym lepiej. Aby czerpać maksymalne korzyści, możesz rozpocząć kurację po 30-stce. Aby opóźnić procesy starzenia, sięgnij po kolagen do picia. Proponowany preparat wzmacnia włosy, skórę i paznokcie, łagodzi ból stawów, a nawet wspiera pracę jelit.

Dlaczego warto sięgnąć po kolagen do picia?

Jelita rozkładają kolagen na mniejsze cząstki, takie jak peptydy, a następnie aminokwasy. Wspomniane napoje nie dodają peptydów kolagenowych bezpośrednio do skóry właściwej, ale raczej peptydy działają jako mechanizm sprzężenia zwrotnego, stymulując naturalną produkcję kolagenu

Cząsteczki kolagenu są zbyt duże, aby mogły zostać wchłonięte do krwiobiegu. Warto jednak zaznaczyć, że we wspomnianych napojach znajduje się hydrolizowane białko. To oznacza, że cząsteczki kolagenu zostały rozbite na peptydy o bardzo niskiej masie cząsteczkowej, dzięki czemu są łatwiej wchłaniane w jelitach. Badania wykazały, że przyjmowanie kolagenu doustnie zwiększa jego dostępność w porównaniu z nałożeniem go w kremie. Wspomniane białko oddziałuje bowiem na głębsze warstwy skóry, kierując się do skóry właściwej.

Jak kolagen wpływa na stawy?

Codzienne obciążenia, nadwaga i stres to tylko niektóre z czynników, które wpływają niekorzystnie na nasz układ mięśniowo-szkieletowy. Jeśli o niego nie zadbasz, z biegiem czasu możesz mieć problem z chodzeniem, bieganiem, wspinaniem się i skakaniem.

 Stawy składają się z chrząstek, mazi stawowej i więzadeł. Ścięgna i więzadła nadają im właściwą strukturę, elastyczność i siłę. Warto tutaj wspomnieć o kolagenie, który jest kluczowym składnikiem strukturalnym chrząstki. Jeśli chcesz mieć zdrowe i elastyczne stawy, musisz zadbać o prawidłowy poziom wspomnianego białka.

Badania wykazały, że peptydy kolagenowe chronią chrząstkę i stymulują chondrocyty (komórki tkanki chrzęstnej), dzięki czemu nawilżają i amortyzują stawy. Zmniejszając stan zapalny, hydrolizowany kolagen łagodzi dolegliwości bólowe i zwiększa zakres ruchu. Eksperci podkreślają. że hydrolizowany kolagen jest w większości przypadków dobrze tolerowany. Niekiedy może jednak wywołać łagodne skutki uboczne, takie jak biegunka, wysypka i uczucie ciężkości w żołądku.