Spis treści
Dlaczego akurat jesienią? Ponieważ poza sezonem w kurortach jest spokojniej, a więc nieco mniej gości niż w tzw. pełnym sezonie i można liczyć na zdecydowanie niższe ceny. Siedzenie w domu w dżdżystą, jesienną pogodę na dłuższą metę nie dodaje energii i raczej nie sprawi, że poczujemy się lepiej. Rozwiązanie? Może warto pomyśleć o wyjeździe do Sanatorium.
W poszukiwaniu miejsca, w którym można odbudować zdrowie i wypocząć warto zawitać w Świętokrzyskie, a jeżeli Świętokrzyskie to oczywiście Busko-Zdrój. To jedno z najstarszych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Znajdują się tu cenione w całym kraju sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, takie jak: piękne, zabytkowe Sanatorium MARCONI, kameralne Sanatorium MIKOŁAJ, nowoczesny Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA oraz Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny GÓRKA.
A ceny? Oto przykłady:
Koszt dziennej kuracji (zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w Sanatorium MARCONI lub KRYSTYNA,
4 zabiegi dziennie, pełne wyżywienie) to poza sezonem 210 zł, podczas gdy w sezonie o 25 zł więcej. Jeżeli pomnożymy tę kwotę przez liczbę dni planowanego pobytu, to wyjdzie całkiem pokaźna oszczędność. Ale to nie wszystko. Warto zadzwonić i zapytać o dodatkowy rabat. Można trafić na naprawdę ciekawą propozycję. Aktualnie w wyżej wymienionych obiektach obowiązuje promocja polegająca na tym, że jeżeli do końca marca 2021r. skorzystamy z dwóch pobytów leczniczych, to na drugi otrzymamy aż 20% rabatu. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj http://ubz.pl/pl/aktualne-promocje To oczywiście tylko przykład, bo dostępne są również inne ciekawe propozycje. Warto więc zadzwonić i dopytać.
Dlaczego Busko-Zdrój?
Ponieważ to uzdrowisko o wysokiej renomie, słynące ze skutecznej kuracji. Od blisko 200 lat leczy i rehabilituje się tu schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. Każdego roku dla tutejszych unikalnych leczniczych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych przyjeżdżają goście z kraju i zagranicy. Nad prawidłowym przebiegiem kuracji czuwa wysoko wykwalifikowana kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci. Blisko 100 rodzajów dostępnych zabiegów, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia sprawią, że można poczuć się tu wyjątkowo, a spędzony czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.
Lecznicze wody siarczkowe – naturalny skarb Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.
Wody siarczkowe czerpane są bezpośrednio z tutejszych źródeł mineralnych. Ich lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. W wyniku tego następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych i odtruwających w organizmie. Kąpiele i kuracja pitna wpływają na zwiększenie odporności organizmu, obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi, łagodzą bóle, powodują zmniejszenie obrzęków oraz poprawę ruchomości stawów. Woda siarczkowa jest ceniona również w kuracji dermatologicznej. Powoduje głębokie oczyszczanie skóry z równoczesną regeneracją tkanek. Lecznicze wody siarczkowe to unikalny dar natury, po który warto sięgnąć w trosce o własne zdrowie.
Bezpieczeństwo w czasie pandemii
W Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. bardzo skrupulatnie przestrzegane są procedury dotyczące bezpieczeństwa w czasie pandemii. Wielu gości podkreśla, że czują się tu bezpieczniej, niż poruszając się codziennie w strefach usługowych czy handlowych w swoim miejscu zamieszkania. Personel obiektów dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko zachorowań. To ważne w czasie kuracji.
Więcej o UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A. i kuracji z wykorzystaniem słynnych leczniczych wód siarczkowych znajdziecie na stronie: www.uzdrowiskobusko.pl
Szczegółowe informacje tel. 41 370 38 00 | e-mail: rezerwacja@ubz.pl