Jakich błędów nie popełnić przy zawieraniu umowy o dożywocie?

Signing a form

Niedawno wystartowała kampania społeczna pod hasłem „Bezpieczny senior – wiem i pomagam” organizowana przez Fundację ProPublika. W ramach tej kampanii w 18 miastach zostanie zorganizowane 50 spotkań w Klubach Seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku, na których seniorzy zapoznają się z edukacyjno-prewencyjnymi filmami pokazującymi różne rodzaje zagrożeń i często spotykanych form wykorzystywania osób starszych.

Jeden z filmów zrealizowanych w ramach wspomnianej kampanii poświęcony jest rencie dożywotniej i opowiada historię pani Anieli, która pragnie uzyskać dodatkowe środki finansowe dzięki rencie dożywotniej, ale zamiast skorzystać z oferty profesjonalnej instytucji takiej jak np. Fundusz Hipoteczny DOM, wybiera pozornie atrakcyjniejszą finansowo propozycję młodego sąsiada.  Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu i przekonania się, czy pani Aniela podjęła słuszną decyzję.

Ponadto, w ramach tej kampanii powstały też inne filmy opowiadające o takich zjawiskach jak: nieuczciwi sprzedawcy usług, pseudo pakiety medyczne, przemoc domowa czy nieuczciwe pożyczki.  Wszystkie filmy mogą Państwo obejrzeć na specjalnym kanale na YouTube.