Renta dożywotnia coraz popularniejsza wśród niemieckich seniorów

Niemiecka spółka Deutsche Leibrenten Grundbesitz AG poinformowała niedawno o rekordowych wzrostach w liczbie i wartości zawartych przez nią w 2019 umów z niemieckimi seniorami. Spółka podpisała w ubiegłym roku 210 nowych umów renty dożywotniej i pozyskała nieruchomości o wartości 75 milionów EURO, co pozwoliło jej urosnąć o ponad 100 proc. rok do roku.

Wspomniane powyżej, imponujące wyniki Deutsche Leibrenten świadczą o jej pozycji lidera w segmencie rozwiązań finansowych dla seniorów opartych na modelu hipoteki odwróconej na rynku niemieckim i zapowiadają dalszy dynamiczny wzrost w 2020 roku. „Jesteśmy zadowoleni z naszych mocnych wyników w 2019 roku i patrzymy z dużym optymizmem w przyszłość. Emitując w listopadzie 2019 r. obligacje zamienne o wartości 50 milionów EURO położyliśmy fundament dla naszego dalszego wzrostu” – przekonuje Friedrich Thiele, prezes Deutsche Leibrenten AG.

Deutsche Leibrenten AG

W Niemczech aktualnie mieszka około 5 milionów osób, które ukończyły 65 lat, a całe społeczeństwo niemieckie, podobnie jak polskie, będzie się starzeć, co stwarza dogodne warunki do dalszego szybkiego rozwoju rynku renty dożywotniej. .

Spółka, której siedziba zlokalizowana jest w Frankfurcie nad Menem, oferuje niemieckim seniorom w wieku 70+ różne formy renty hipotecznej – w dożywotnich miesięcznych transzach, w formie jednorazowej dużej wypłaty oraz w formie kombinacji tych dwóch wariantów.

Do pozyskiwania klientów Deutsche Leibrenten wykorzystywała dotychczas zewnętrznych partnerów – głównie agentów nieruchomości, agentów ubezpieczeniowych oraz banki, ale obecnie spółka planuje również utworzenie sieci własnych placówek w największych niemieckich miastach. Więcej informacji o Deutsche Leibrenten Grundbesitz AG można znaleźć na stronie tej firmy.