Najciekawsze seriale do obejrzenia w serwisie Netflix

Najciekawsze seriale w internecie

Gdy w telewizji nie ma nic ciekawego do obejrzenia, warto skorzystać z możliwości, jakie oferują liczne serwisy VOD lub streamingowe. Obecnie bowiem najciekawsze seriale znajdziemy w internecie! We wcześniejszym artykule opisywaliśmy najpopularniejsze serwisy VOD na polskim rynku oraz warunki korzystania z nich. Teraz czas na przedstawienie Czytelnikom Życia Seniora propozycji najciekawszych seriali, które możemy oglądać w internecie, w dowolnym czasie i miejscu. Nasz przegląd zaczynamy od najpopularniejszej w Polsce platformy Netflix. Wbrew pozorom także osoby 60+ znajdą tam wiele wciągających seriali, które zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających widzów.

Elżbieta II i jej panowanie w serialu The Crown

Największy amerykańskie serwis streamingowy to prawdziwa kopalnia ciekawych i wartych obejrzenia seriali – na pewno warto polecić serię „The Crown” (z ang. „Korona”), która z niemal dokumentalną precyzją pokazuje historię panowania brytyjskiej monarchini Elżbiety II i jej królewskiej familii od momentu wstąpienia na tron w 1953 roku. Kolejne sezony serialu pokazują dojrzewanie królowej do niełatwej roli, którą przyszło jej pełnić w czasie gdy wielkie imperium brytyjskie zaczęło się rozpadać i tracić na znaczeniu, a szybkie przemiany społeczne co raz bardziej podważały autorytet monarchii.  Aktualnie dostępne są trzy sezony tego serialu, po 10 odcinków w każdym sezonie czyli łącznie 30 odcinków. Wyśmienita obsada aktorska, scenografia i kostiumy oraz możliwość zajrzenia za kulisy życia słynnej rodziny królewskiej to niewątpliwie silne strony tej nagradzanej produkcji.

Kultowa „Dynastia” w zupełnie nowej odsłonie

Dla osób, które sentymentem darzą słynny serial „Dynastia„, który w latach 90-tych przyciągał miliony Polaków przed telewizory, mamy dobrą wiadomość. Amerykanie zdecydowali się zrealizować uwspółcześnioną wersję tego kultowego tasiemca. W nowej wersji, którą można obejrzeć na Netflixie, pojawia się większość dobrze pamiętanych bohaterów, takich jak Blake Carrington, Cristal, Alexis, Fallon, Steven czy Jeff Colby. Jednak w ich role wcielają się teraz inni aktorzy. W niektórych przypadkach zaszły też dość istotne przemiany, np. Cristal jest teraz ognistą Latynoską, a Alexis – zimną blondynką, natomiast rodzina Colbych ma czarny kolor skóry.  Zmiany te  nie mają jednak wpływu na szybką akcję, niezliczone intrygi, romanse i rodzinne niespodzianki, z których zawsze słynęła „Dynastia. Dotychczas nakręcono 3 sezony nowej wersji serialu, co daje nam łącznie aż 64 odcinki – jest więc, co oglądać!

Dom z papieru” czyli jak ukraść miliony EURO z hiszpańskiej mennicy

W serwisie Netflix – poza licznymi amerykańskimi produkcjami – znajdziemy też wiele ciekawych seriali europejskich. Jednym z najbardziej znanych jest niewątpliwie hiszpański serial „Dom z papieru„. Realizowany od 2017 roku serial zyskał mnóstwo fanów na całym świecie, także w Polsce, od kiery trafił na platformę Netflix. Tajemniczy mężczyzna ukrywający się pod pseudonimem „Profesor” rekrutuje grupę przestępców o różnych specjalizacjach. Celem tej grupy jest dokonanie niewiarygodnie zuchwałego skoku stulecia – napadu na hiszpańską mennicę. Czy Profesor i jego ludzie zdołają poradzić sobie z zakładnikami, przechytrzyć policję, która otacza ich w budynku mennicy? Czy uda im się wydostać się z pieniężnym łupem?

1983” i „Rojst” – polskie seriale trzymają poziom!

Wszyscy wyczekiwali pierwszej polskiej produkcji serialowej, zrealizowanej specjalnie dla Netflixa – jest nią serial pt. „1983” udostępniony widzom pod koniec 2018 roku i pokazujący alternatywną wersję polskiej historii. Akcja serialu toczy się 20 lat po wielkim ataku terrorystycznym z 1983 roku, który zapobiegł upadkowi komunizmu. A więc nadal jesteśmy w PRL, rządzi partia komunistyczna, obywatele żyją w strachu przed służbami bezpieczeństwa. Wtedy to młody student prawa z pomocą znużonego życiem oficera śledczego odkrywają spisek, przez który Polska stała się krajem policyjnym, a żelazna kurtyna nie upadła. W rolach głównych występuje plejada znakomitych polskich aktorów: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Ewa Błaszczyk i Edyta Olszówka. Serial liczy 8 odcinków, więc obejrzenie całej historii nie zajmie nam dużo czasu.

Warto też zobaczyć inny polski serial, udostępniony na Netflixie, a jest to „Rojst„, którego reżyserem jest Jan Holoubek. Akcja „Rojsta” rozgrywa się w barwnych latach 80-tych w prowincjonalnym polskim miasteczku. Dwóch dziennikarzy – młody, rozpoczynający dopiero swoją karierę w lokalnej gazecie (w tej roli Dawid Ogrodnik) oraz stary wyga (Andrzej Seweryn) – ma wątpliwości co do sposobu, w jaki lokalna milicja rozwiązuje zagadkę morderstwa prostytutki i komunistycznego działacza.  Sprawę dodatkowo komplikuje podwójne samobójstwo pary nastolatków oraz niewyjaśniona sprawa z przeszłości. Serial liczy 5 odcinków.

Grace i Frankie” czyli miłosne perypetie po sześćdziesiątce

Na koniec mamy dla Państwa szaloną komedię, która z odwagą i dużą dawką humoru prezentuje uczuciowe relacje bohaterów 60+. „Grace i Frankie” opowiada o dwóch bardzo różnych i od dawna rywalizujących ze sobą mężatkach Grace i Frankie. W tych rolach oglądamy wielkie damy amerykańskiego kina – Jane Fonda wciela się w Grace, a Lily Tomlin występuje jako Frankie.  Pewnego dnia mężowie obu bohaterek (Martin Sheen i Sam Waterston) oznajmiają, że są w sobie zakochani i planują wziąć ślub. To wydarzenie kompletnie zmienia ich życie – zamieszkują więc razem i pomagają sobie nawzajem w trudnych chwilach. Produkcja serialu rozpoczęła się w 2015 roku i do dziś nakręcono aż 6 sezonów, które łącznie liczą aż 78 odcinków!

Powyżej przedstawiliśmy Państwu najciekawsze seriale, które mogą Państwo oglądać na platformie Netflix. W kolejnym artykule omówimy najciekawsze seriale, które można znaleźć w serwisie Player.