Wydarzenia kulturalne dla Seniora – Mazury

Mazury oraz Warmia należą nie tylko do grona najpiękniejszych regionów Polski, ale także zostały one wpisane na listę światowych cudów natury. Każdy, kto ma okazje na co dzień podziwiać uroki lokalnej przyrody nie jest zapewne zdziwiony taką popularnością naszej krainy jezior.

Warto jednak przy tym pamiętać, ze poza pięknymi krajobrazami Warmia i Mazury to także bogaty w lokalną kulturę region, który dumnie prezentuje swoją historię oraz tradycję. Dlatego zarówno ci seniorzy, którzy mieszkają w tym wyjątkowym miejscu Polski, jak i ci spośród osób młodych duchem, które go odwiedzają powinni skorzystać z okazji, by poznać bliżej mazurską kulturę i wykorzystać lokalne wydarzenia do integracji z miejscowymi równolatkami.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Giżycku

W giżyckiej Caffe Crema, 28.01.2017r odbyło się wydarzenie mające na celu kultywowanie lokalnej tradycji.  Spotkanie organizowane przez księgarnię „Odeon pod hasłem „Czy tak wyglądał strój mazurski” będzie dotyczyło przede wszystkim męskich strojów. Jest to doskonała okazja do tego, by z bliska przyjrzeć się dawnej odzieży mazurskiej. Uczestnicy będą mieli okazję przymierzenia wykonanego według starych technik ubioru.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza wszystkich zainteresowanych do spotkania, które będzie miało swoje miejsce w dniu 28.01.2017r, w Galerii Rynek MOK. Odbędzie się tam premiera pierwszego odcinka przygotowanego przez grupę studentów z wielu kierunków serialu o nieco zapomnianym filozofie Edwardzie Abramowskim.  Wejście na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, a poprowadzone ono będzie przez Tomasza Sikorę.

W przeddzień Walentynek 13.02.2017r o godzinie 19:00 w Centrum Konferencyjno- Szkoleniowym UWM obędzie się przedstawienie teatralne w doborowej obsadzie. Sztuka austriackiego dramaturga Stefana Vögla pod tytułem „Pikantni” to doskonała okazja to śmiechu z przedstawionej w krzywym zwierciadle małżeńskiej codzienności. Na scenie będzie można podziwiać Annę Muchę, Mikołaja Roznerskiego, Michała Ziembiciego oraz Barbarę Kurdej – Szatan.

26.02.2017r o  godzinie  15:00 w olsztyńskim Audytorium Maximum odbędzie się koncert niezwykle lubianej przez seniorów wokalistki Teresy Werner.  Mogąca pochwalić się międzynarodową karierą gwiazda telewizji TVS, zaprezentuje swój repertuar obejmujący przeboje muzyki szlagierowej.

Miłośnicy poezji śpiewanej powinni udać się do Olsztyna w dniu 24.03.2017r., bo to właśnie tam w Auditorium Maximum o godzinie 19:00 odbędzie się występ wzruszającego nas od już ponad 40 lat Michała Bajora.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Kętrzynie

9 lutego 2017 r. o godzinie 18:00 w Kętrzyńskim Centrum Kultury odbędzie przedstawienie w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl pod tytułem „Świat Bruna Shulza” jest połączeniem opowiadań tegoż autora czyli – „Sklepów cynamonowych” i „Sanatorium pod klepsydrą”. Bilety dostępne są w kasie kina „Gwiazda”, a ich cena to 20,00 zł.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Mrągowo

W mrągowskim Centrum Kultury i Turystki 11.02.2017 o godzinie 18:00 odbędzie się koncert walentynkowy, na którym wystąpią sopranistka Katarzyna Zając – Caban oraz operujący basem wokalista Piotr Wołosz. Akompaniować im będzie kwartet smyczkowy i fortepian. Całość występu będzie uświetniać kilkuosobowy balet.

Bilety w cenie 45,00 zł dostępne są w recepcji CKiT. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów 89 743 34 66, 89 743 34 73.

22 marca 2017 o godzinie 19:00 w CKiT w Mrągowie odbędzie recital znanej i lubianej przez szerokie grono seniorów Edyty Geppert. Ta wyjątkowa na naszej rodzimej scenie artystka zawsze dostarcza swojej widowni ogromu emocji i wzruszeń. Charyzmatyczna perfekcjonistka, która potrafi doprowadzić do łez i rozbawić wyłącznie pięknem swojego śpiewu.

Biletu do nabycia na stronie www.KupBilecik.pl