Wydarzenia kulturalne dla Seniora – Warszawa

Warsaw city with modern skyscraper at sunset, Poland

Warszawa z racji swojego statusu prezentuje najszerszą ofertę kulturalną, w tym obejmującą również wydarzenia skierowane do osób powyżej 60 roku życia. Co większa liczba różnego rodzaju wydarzeń, imprez oraz akcji jest na tyle duża, że już sama próba dokonania wyboru może przyprawić o zawrót głowy.

Nie mniej jednak warto skorzystać z faktu, że życie kulturalne stolicy naszego kraju nie zapomina o seniorach. Co za tym idzie, nawet mieszkając poza Warszawą warto ją odwiedzić, właśnie po to, by spotkać się z bogactwem wydarzeń kulturalnych.

Orientalna wystawa w Warszawie

Dla bardzo wielu Europejczyków haremy były i są czymś co rozpala wyobraźnię i jednoznacznie kojarzy się  ze światem orientu. Zamknięty świat przywołujący baśniowe opowieści o luksusie i rozpalonych zmysłach po dziś dzień budzi ogromną ciekawość. Dzięki wystawie zdjęć znajdujących się w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk, można zajrzeć nieco za kurtynę tajemnicy haremów. XIX wieczne fotografie doskonale oddają klimat dawno minionych lat i miejsc, do których wstęp miel nieliczni. Wystawa odbywa się od 10.02.2017r. do 28.05.2017r., wstęp jest bezpłatny.

Rosyjska dusza i polski temperament

W ramach rozpoczętych w styczniu 2017 roku cyklu koncertów, Hotel Daglezja nad Jeziorem Kórnickim zaprasza na występ znanego pieśniarza  Aloszy Awdiejewa. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniu 09.04.2017 r. o godzinie 18:00. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie hotelu Daglezja.

Jaskiniowiec w Kamienicy.

Prowadzony przez niezmiennie lubianego Emiliana Kamińskiego Teatr Kamienica na prośbę widzów wznowił przedstawienie „W obronie jaskiniowca”. Ta przewrotna komedia jednego aktora, to doskonały pokaz tego, że pomimo zmieniającego się świata i rozwoju techniki, relacje damsko męskie są wciąż regulowane tymi samymi prawami, jak za czasów naszych praprzodków.  Pierwszy spektakl będzie miał miejsce 25.03.2017 o godzinie 19:23. Ceny biletów wahają się od 80 do 100 zł.

Echa stadionów.

Królem polskich aren piłkarskich jest niewątpliwie Stadion Narodowy. Miejsce to przywołuje w kibicach nie tylko wspomnienia Euro 2012 ale także następujące później epokowe wydarzenia z historii naszej piłkarskiej reprezentacji. Warto jednak obejrzeć stadion także z innej strony. Usłyszeć jego szum, kiedy trybuny pozostają puste. Dzięki organizowanej w dniu 28.02.2017 r. w godzinach od 10:00 do 21:00 wycieczce po obiekcie możliwe jest zwiedzanie naszego największego stadionu z profesjonalnym przewodnikiem. Bilety w cenach od 5 do 40 zł do nabycia na stronie wycieczki.pgenarodowy.pl .

Gdzie się podziały tamte prywatki?

28 lutego 2017 w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się kolejna edycja niezwykłego konkursu. Jego zasady są proste – w ciągu 60 minut należy pokazać, jak tańczy się prawdziwego rock’n’rolla. 50 par i tylko jedna zasłuży na to, by zdobyć puchar imienia Billa Haley’a. Konkurs przeznaczony jest dla amatorów. Dlatego, jeżeli ktoś jest przekonany, że jego nogi i biodra wciąż czują rock’n’rolla powinien spróbować swoich sił w tanecznym wyzwaniu.

Wielki ekran za niewielkie pieniądze.

Seniorów chcących wykorzystać wolny czas na nadrobienie filmowych zaległości zaprasza w swoje podwoje znajdująca się w Pałacu Kultury i Nauki Kinoteka. W ramach projektu Kinoteka Seniora możliwe jest obejrzenie najnowszych premier oraz hitów minionego roku. Wszystkie osoby, które posiadają status emeryta lub rencisty mogą skorzystać z tej oferty codziennie od poniedziałku do piątku do godziny 15:30. Cena biletu w ramach Kinoteki Seniora wynosi 12 zł.