Wydarzenia kulturalne dla Seniora – Wybrzeże

Nasze polskie morze przyciąga co roku ogromne tłumy turystów oraz urlopowiczów. Dla wielu seniorów wyprawa nad Bałtyk będzie niewątpliwie romantycznym powrotem do wspomnień z lat wciąż jeszcze nieminionej przecież młodości.

Warto przy tym pamiętać, że podobnie jak wiele innych regionów Polski, tak i wybrzeże prowadzi szereg akcji, które są skierowana do coraz liczniejszej grupy turystów, jakimi są seniorzy. Dzięki temu pobyt nad naszym morzem obok oczywistych rozrywek, jak plażowanie może przynieść także wiele różnorodnych, kulturalnych doświadczeń.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Gdańsku

Dzięki swojej historii oraz niewątpliwemu urokowi Gdańsk należy do miast, które trzeba zobaczyć. Piękna starówka, bliskość Bałtyku i niesamowity klimat sprawiają, że przyciąga on coraz liczniejsze rzesze turystów. Warto przy tym zaznaczyć, że zarówno dla odwiedzających jak i zamieszkujących Gdańsk seniorów miasto przygotowało szereg ciekawych wydarzeń.

Niewątpliwą atrakcją, która najprawdopodobniej wkrótce zniknie z mapy Gdańska jest Muzeum II Wojny Światowej. Swoje podwoje instytucja otworzy w dniach 28 -29 stycznia 2017 roku. Wtedy też wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Chcąc skorzystać z darmowego zwiedzania tej wystawy, konieczna jest rejestracja na stronie muzeum pod adresem muzeum1939.pl.

Seniorów chcących poznać historię Gdańska poprzez losy jednego z jego największych mieszkańców – Jan Heweliusza, miasto zaprasza na spacer jego śladami. Akcja odbywa się w ramach Święta Gdańskiej Nauki. Osoby chcące odbyć tę niezwykłą podróż mogą zarejestrować się drogą mailową na adres spacery@visitgdansk.com lub pod nr tel. 58 301 43 55. Udział w spacerze jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Miłośników muzyki organowej Gdańsk przyciąga świętem, które odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej. Tegoroczna edycja będzie już czterdziestą. Jej termin oraz lista muzyków będzie ogłoszona w ciągu najbliższych dni.

Nie można zapominać o tym, że Gdańsk to także cześć Trójmiasta. Co za tym idzie należy tu przypomnieć o kolejnej edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. W tym roku wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 18-23 września 2017 r.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Słupsku

Fanów rockowego grania w starym, dobrym stylu wybrzeże zaprasza na koncert, który odbędzie się na scenie leśnej w znajdującej się pod Słupskiem Dolinie Charlotty. Wystąpią tam liderzy legendarnego zespołu Yes. Ze względów prawnych wystąpią jednak pod nazwą ARW. Sprzedaż biletów rozpocznie się 20.01.2017 r., natomiast sam koncert będzie miał miejsce 13.07.2017 r.

Wydarzenia kulturalne dla Seniora w Koszalinie

Nie tylko Gdańsk przyciąga nad morze swoimi atrakcjami skierowanymi do seniorów. Zważywszy na położenie oraz rozbudową bazę noclegową Koszalin jest miastem, które skutecznie staje w szranki z Trójmiastem o miano wakacyjnej stolicy wybrzeża.

Już 3 lutego w Koszalińskiej Filharmonii odbędzie się karnawałowy koncert „Z Baturą i parą śpiewaków”. Będzie to uczta dla melomanów w toku której będzie można usłyszeć największe „przeboje” sceny operetkowej.

Nie ulega wątpliwość, że jednym z najdonioślejszych wydarzeń kulturalnych roku 2017 w Koszalinie będzie występ zespołu Pieśni i Tańca – Śląsk, który będzie miał miejsce 10 marca. Zespół przyjedzie w najszerszym składzie, czyli znacznie ponad 100 osobowym. Bilety można nabyć drogą internetową pod adresem www.KupBilecik.pl.

21 kwietnia 2017 roku w Koszalińskim kinie Kryterium odbędzie się koncert mającej wielu fanów pośród seniorów Teresy Werner. Piosenkarka jest wielką gwiazdą, która swoje trumfy święciła na niemal wszystkich kontynentach koncertując na największych salach świata. Obecnie promuje ona płytę nagraną w 2012 pod tytułem „Spełnić marzenia”. Bilety do nabycia droga internetową na stronie www.KupBilecik.pl