Najciekawsze wycieczki krajowe i zagraniczne dla Seniora. Sprawdź czy już tam byłeś. Europa.

Senior Couple With Camera On Beach

Senior w wakacyjnej podróży to coraz częstszy widok. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Osoby, które ukończyły 60 rok życia stanowią grupę społeczną, która stale rośnie w siłę, co szybko podchwyciły biura podróży.

Seniorzy mogą zatem liczyć nie tylko na ogólną ofertę wycieczek, ale także na skrojone specjalnie dla nich wycieczki czy wczasy. Nie warto się zastanawiać nad tym czy ta lub inna wycieczka jest dobrym pomysłem, bo emerytura to najlepszy czas na to, by korzystać z okazji i podróżować.

Turystyka krajowa

Podróżowanie nie musi od razu oznaczać wypraw na drugi koniec globu. Czasami wystarczy przecież pojechać nieco dalej za miasto by odkryć uroki nasze pięknego kraju. Dolny Śląsk, Małopolska czy tradycyjnie wybrzeże lub Bieszczady są idealnymi miejscami na odwiedzenie których często brakuje czasu przed przejściem na emeryturę.

Ważną kwestią dotyczącą podróżowania po Polsce jest to, że takie wycieczki przy odrobinie zaangażowania i wysiłku można zorganizować samodzielnie. Wykorzystując zniżki na przejazdy, szczególne oferty zakwaterowania oraz różnego rodzaju formy ulg na seniorów, można stosunkowo niedrogo rozpocząć swoją przygodę z turystyką.

Dla osób, które cenią sobie wygodę i nie chcą angażować swojego czasu w organizację wyjazdu istnieją możliwości wykupu wycieczki do interesujących miejsc naszego kraju. W ramach opłaconej wycieczki senior otrzymuje przejazd, posiłki, zakwaterowanie oraz różnego rodzaju atrakcje. Co ważne, bardzo często koszt wycieczki obejmuje także niezbędne ubezpieczenia dla osób podróżujących.

Senior na zagranicznych wojażach

Wycieczki za granicę, szczególnie w okresie letnim należą do najchętniej kupowanych. Wiele biur podróży,  w tym także te największe, jak TUI Poland (www.tui.pl, 801 884 801) mają w swojej ofercie zniżki dla seniorów sięgające nawet 20 %. Warto przy tym zaznaczyć, że w większości biur takie upusty nie są efektem targów klientów, ale naliczaną niejako z automatu zniżką dla seniora.

Wykorzystując te oferty, warto zwrócić uwagę na takie kierunki, jak Chorwacja, Bułgaria czy Albania. Są to wciąż jeszcze stosunkowo tanie i nie oblegane miejsca na południu Europy, gdzie można liczyć na ciepły klimat i często nowszą bazę noclegową niż w krajach o zdawałoby się wyższej turystycznej renomie.

Bardzo ciekawą ofertą skierowaną bezpośrednio do seniorów, jest program Europe Senior Tourism. Pozwala na odwiedzanie Hiszpanii w atrakcyjnych cenach i jest skierowany do osób, które ukończyły 55 rok życia. Z programu można skorzystać w takich biurach podróży jak, Rainbow Tours (rainbowtours, 426 803 880), Neckermann (www.neckermann.pl, 804 200 111) czy Exim Tours (eximtours.pl, 223 327 159).

Główną zaletą programu Europe Senior Tourism jest cena. Za wyjazd do ciepłej, zarówno kontynentalnej, jak położonej na wyspach Hiszpanii ponosi się koszt w graniach 1700 – 2000 zł, za 7 dniowy pobyt. Tak niska cena jest efektem dofinansowania, które ponosi rząd hiszpański. Niezwykle istotną kwestią jest również to, że program obejmuje nie tylko koszt ponoszony przez seniora ale także przez towarzyszącą mu osobę, której nie dotyczy wymóg ukończenia 55 roku życia.

Pielgrzymki, to też podróże

Nie jest żadną tajemnicą fakt, że seniorzy wysoko cenią możliwość podróżowania przy wykorzystaniu pielgrzymek. Organizowane w gronie niewielkich społeczności dają poczucie wspólnoty oraz bezpieczeństwa. Warto przy tym zaznaczyć, że wbrew obiegowej opinii wyjazdy organizowane w ten sposób nie dotyczą wyłącznie takich kierunków, jak Częstochowa czy Licheń ale także Rzym, Ziemia Święta czy Medjugorie. Istotną cechą pielgrzymek jest także to, że są one obsługiwane przez profesjonalnych przewodników, którzy oprócz informacji dotyczących miejsca kultu przekazują ciekawe fakty na temat trasy oraz okolicy.