Jak zamówić kuriera do domu?

jak zamówić kuriera do domu
Kurier do domu

Wielu starszym osobom ciężko jest rozstać się z wizją stania w kolejce na poczcie. Niestety nie wynika to z wygody tego rozwiązania, tylko raczej z siły przyzwyczajenia i ludzkiej niechęci do zmian.

Stoi się więc tak, by zapłacić rachunek, wysłać list, czy paczkę, która, jak wiemy, może być różnych gabarytów, jak również niekoniecznie niewielkiego ciężaru. Można ułatwić sobie sprawę, korzystając z opcji zamówienia kuriera do domu.

Zalety korzystania z kuriera

W życiu chodzi o to, by było łatwiej, a nie trudniej. To podstawowa zaleta korzystania z kuriera, przynajmniej dla tych z nas, którzy nie przejawiają za dużo depresyjnych i masochistycznych cech. Sam internet jest po części symbolem takiego właśnie świata, w którym ma być łatwiej, szybciej, a i przyjemniej. Bo przecież bez wychodzenia z domu możemy wysłać paczkę i to wcale nie drożej niż by to było na poczcie.

Internet oferuje nam nie tylko możliwość zamówienia kuriera poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie firmy kurierskiej czy serwisów oferujących tanie wysyłki. Istnieją już portale, na których oprócz tego można skorzystać z porównywarki ofert różnych firm kurierskich. Tak więc oprócz braku konieczności wyjścia z domu, do zalet usługi zamówienia kuriera do domu zalicza się też możliwość łatwego znalezienia najtańszej opcji dla naszej paczki, a także fakt, że można zamówić kuriera tak, by doręczył paczkę w sobotę czy też o konkretnej porze dnia.

Jak zamówić kuriera?

Po pierwsze na wybranym portalu zakładamy konto, co zazwyczaj zajmuje kilka minut. Gdy już to zrobimy, przechodzimy do formularza, w którym wpisujemy dane odbiorcy i nadawcy, by następnie podać dane paczki, czyli rozmiar i wagę. Można paczkę również ubezpieczyć, podając jej wartość. Co ważne, wysyłka może dotyczyć nie jednej paczki, bo nawet kilku czy całej palety. Na końcu, na niektórych portalach, można przejść do wyceny paczki, w której możemy porównać oferty kilku firm kurierskich. Brzmi raczej prosto, prawda?

Najtańsze firmy kurierskie

Najtańszy nie znaczy najskuteczniejszy. Na stronach firm kurierskich dla klienta detalicznego  można znaleźć przedział cenowy między ok. 12 a 17 zł za najtańszą paczkę. Jednak całe sedno tkwi w szczegółach. Niektóre firmy wyceniają paczkę wg wagi, inne wg rozmiarów. Dodatkowo maksymalna waga najtańszej paczki różni się w każdej firmie. Dlatego warto albo skorzystać z porównywarki, albo samemu wycenić swoją paczkę w każdej firmie, co można zrobić na stronach internetowych firm kurierskich. Różnie wyceniane są również usługi dodatkowe i ubezpieczenia. No i ostatnia kwestia dotyczy opinii, jaką na temat danej firmy możemy znaleźć na forach internetowych. Czy paczki docierają na czas, za co często dodatkowo płacimy, czy może się gubią, a może zatrudnieni kurierzy budzą wątpliwości klientów? Czasem ostatecznie zdecydujemy się zamówić nieco droższą opcję, byle dało to nam większą pewność co do skuteczności.

Pierwsze koty za płoty, tak mówi się często w sytuacjach, w których trzeba pokonać pewne trudności na początku, by później było już łatwiej. A sprawa naprawdę nie jest trudna, więc warto przekonać samego siebie do pierwszej próby wysłania paczki kurierem, który odbierze od nas przesyłkę. Doświadczenie takiej wygody na pewno zachęci nas do częstszego korzystania z takich usług.