Pierwszy odcinek THE VOICE SENIOR już za nami – będzie sukces?

W minioną sobotę (7 grudnia 2019) po godz. 20:00 na TVP2 widzowie mogli zobaczyć pierwsze dwa odcinki nowego, rozrywkowego show z seniorami w roli głównej – The Voice Senior

Popularny muzyczny format, który do tej pory znaliśmy z wersji ogólnej The Voice of Poland oraz The Voice Kids (dla dzieci) doczekał się więc również specjalnego wariantu, w którym uczestnikami mogą być tylko osoby, które ukończyły 60 lat. Na razie mogliśmy tylko zobaczyć etap tzw. „przesłuchań w ciemno”, gdy czwórka jurorów odwrócona tyłem do występujących zmuszona jest oceniać jedynie ich głos i na tej podstawie wybrać tych, których chcieliby widzieć w swojej drużynie.

Na obrotowych fotelach jurorów w The Voice Senior możemy podziwiać zasłużone polskie wokalistki – Alicję Majewską i Urszulę Dudziak – obie w wyśmienitej formie oraz dwóch wokalistów – Andrzeja „Piaska” Piasecznego i Marka Piekarczyka. Obaj panowie mieli już okazję się spotkać w jurorskich fotelach w standardowej wersji The Voice of Poland.  Program prowadzą Tomasz Kammel i Marta Manowska – prezenterka kojarzona głównie ze słynnym „Rolnik szuka żony”, ale także z innym programem TVP, którego bohaterami są seniorzy – „Sanatorium Miłości”.

Rewelacyjny Anglik podbija serca jurorów

Z grona uczestników, którzy pokazali się w pierwszych odcinkach najlepsze wrażenie z pewnością zrobił James Brierley – sympatyczny Anglik od wielu lat mieszkający w Polsce, który przyjechał nad Wisłę uczyć angielskiego i został na dłużej pod wpływem swojej uroczej polskiej żony.  James z dużą swobodą i wyczuciem wykonał wielki przebój Erica Claptona „Wonderful Tonight” i obrócił aż cztery fotele jurorskie – ostatecznie wybrał drużynę Urszuli Dudziak, która oświadczyła, że go kocha… Zobaczcie Państwo, jak zaprezentował się James Brierley na przesłuchaniach w ciemno.

Wzruszające wykonanie przeboju Michała Bajora

Występ Bogumiły Kucharczyk-Włodarek, która wykonała przebój Michała Bajora „Nie chcę więcej” przypadł do gustu męskiej części jury – Piasek i Marek Piekarczyk stoczyli bój o panią Bogumiłę, która ostatecznie wybrała Piaska.  Zobaczcie Państwo poniżej, jak uczestniczka poradziła sobie z tą niełatwą pieśnią.

Kolejny odcinek The Voice Senior będą Państwo mogli zobaczyć w TVP2 już w kolejną sobotę po godz. 20:00.  Jesteśmy ciekawi, czy utytułowani jurorzy znów pochwalą się swoimi talentami wokalnymi i czy pojawią się uczestnicy, którzy rzucą ich na kolana?  W pierwszym odcinku Alicja Majewska dała popis w swojej kultowej piosence „Odkryjemy miłość nieznaną”.