„The Voice Senior”: kiedy wystartuje nowy program TVP dla seniorów?

The Voice Senior
Portrait of charming modern grandmother holds up the microphone

Już wkrótce na ekranach telewizorów pojawi się kolejna odsłona popularnego na całym świecie programu „The Voice”. Do tej pory emitowano „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”. W tej chwili trwają intensywne prace nad nową odsłoną – „The Voice Senior”. Kandydować do udziału mogą wszystkie utalentowane muzycznie osoby. Pod warunkiem, że skończyły 60 lat.

Same zasady uczestnictwa i przebiegu programu są takie same jak w innych edycjach. Najpierw odbywają się castingi, podczas których uczestnicy wybierają drużynę trenera. Następnie rywalizują o to, by przejść do kolejnego etapu, a ostatecznie wygrać nagrodę w finale. Czy na scenie zobaczymy nowe gwiazdy muzyczne, które przez lata ukrywały swoje talenty? Kto zasiądzie w loży trenerów?

Kto będzie trenował seniorów?

Każdorazowo trenerami uczestników są znakomite osobistości ze świata muzyki. Nie inaczej jest w przypadku „The Voice Senior”. Biorący udział w programie, będą udoskonalać swoje umiejętności pod czujnym okiem Andrzeja Piasecznego, Marka Piekarczyka i Michała Szpaka. Byli oni związani także z pozostałymi programami realizowanymi w ramach „The Voice”. Dość długo widzowie byli utrzymywani w niepewności, kto zajmie czwarty fotel trenera. W tej chwili wiele wskazuje na to, że będzie to Maryla Rodowicz. Udział w programie stanowi niesamowitą okazję do przeżycia przygody. Seniorzy nie tylko będą mogli poznać bliżej swojego idola, ale się u niego uczyć! Jeszcze do niedawna osoby starsze nawet nie marzyły o tym, że wezmą udział w programie telewizyjnym. Teraz mogą pokazać całej Polsce swoje muzyczne talenty.

Kiedy będzie premiera „The Voice Senior”?

Właścicielem „The Voice” jest Talpa Content. „The Voice Senior” jest najmłodszym pomysłem, który zaprezentowano rok temu w trakcie targów MIPTV w Cannes. Obecnie cieszy się popularnością w takich krajach jak Niemcy, Belgia, Holandia, Rosja, Meksyk. Pierwsze wzmianki na temat tego, że program będzie również w Polsce, pojawiły się już w 2018 roku. Wtedy jednak było mnóstwo pytań i można było tylko przewidywać, czy plany dojdą do skutku. Teraz jest to już potwierdzone, a prace szybko postępują. Dokładnej daty premiery jeszcze nie ma, ale wiadomo, że debiut „The Voice Senior” ma być jesienią 2019 roku na antenie TVP.

„The Voice Senior” to nie pierwszy program dla osób dojrzałych

Obserwując trendy ostatnich lat, można zauważyć coraz większą aktywizację osób starszych w mediach. „The Voice Senior” wzbudza wiele emocji, ale trzeba zaznaczyć, że nie jest pierwszym programem realizowanym w Polsce, który powstał z myślą o tej grupie wiekowej. W styczniu tego roku na antenie TVP pojawił się program „Sanatorium miłości”, a jego premierowe odcinki oglądało aż 3,5 mln telewidzów. Już teraz prawami licencyjnymi interesują się telewizje publiczne z różnych krajów. Na podstawie tego, jak dużą popularnością cieszą się wszystkie edycje „The Voice” i jak chętnie widzowie oglądają seniorów na ekranie, już teraz można podejrzewać, że popularność „The Voice Senior” będzie jeszcze większa.