Jak i czy można zorganizować sylwestra w dobie koronawirusa?

zorganizować sylwestra w dobie koronawirusa
zorganizować sylwestra w dobie koronawirusa

Najnowsze zalecenia ekspertów Naczelnej Izby Lekarskiej brzmią, jak spełnienie najgorszych wizji, które przewijały się w naszych głowach od wiosny, W dobie  koronawirusa zaleca się zorganizować święta oraz sylwestra w gronie osób, z którymi się zamieszkuje, bez dalekich wyjazdów i dużych rodzinnych uroczystości. To zła wiadomość dla wszystkich, dla których celebracja świątecznego okresu ma szczególne znaczenie. 

Jakie czasy, takie losy

Jesteśmy już oswojeni, z tym że jakieś obostrzenia będą i nikt nie liczy już na wielkie imprezy sylwestrowe. Dodatkowo jeszcze, być może zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu. Mówi się o takiej możliwości, która jednak miałaby być ogłoszona dopiero 28.12, czyli tuż przed końcem roku. Wszelkie duże miastowe imprezy transmitowane w telewizji również zostały odwołane. Wiadomo więc już, że zamknięte pozostaną kluby, restauracje, a także do 17.01 zamknięte pozostają hotele. Nie ma zatem możliwości organizowania imprezy w żadnym wynajmowanym lokalu, co robiliśmy dotychczas. Wyjazdy w góry w gronie znajomych? Niestety, wszelkie narciarskie kurorty w Szwajcarii, Austrii, Francji czy Włoszech też pozostaną zamknięte, ewentualnie uruchomione będą po świętach, ale tylko dla miejscowych. Pojawia się zatem pytanie, jak spędzić ten jedyny w roku wieczór, który do tej pory obchodzony był tak hucznie. Jak już powiedzieliśmy, człowiek z koronawirusem nauczył się żyć i choć ograniczeń więcej niż możliwości, to każdy może znaleźć dla siebie coś przyjemnego.

Czy można zorganizować sylwestra w dobie koronawirusa?

Jak zatem urządzić sobie i bliskim sylwestra? Opcji, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Domatorzy wciąż mogą liczyć na to, że telewizja nie zawiedzie. Choć, jak już powiedzieliśmy, w miastach nie odbędą się imprezy, to jednak TVP organizuje „Sylwester marzeń”, wprawdzie w innej formie, ale jednak. Natomiast stacja TVN oferuje maraton kultowych komedii, przy których na pewno będziemy się dobrze bawić nawet w niewielkim gronie. Możemy też zorganizować sobie sami maraton zgodny z naszym filmowym gustem. Niektórzy z nas są fanami wielkich produkcji kręconych w kilku czy nawet kilkunastu seriach. „Władca pierścieni”, „Gwiezdne wojny” czy seria o przygodach Jamesa Bonda, to filmy, które zawsze przyciągną uwagę i chyba nigdy się nie nudzą.
Jeśli jednak telewizji mamy dość, a chcemy zaprosić kogoś do siebie, może warto pomyśleć o grach planszowych, takich jak Monopol, Kolejka czy IKnow. To oczywiście tylko niektóre, bo są też takie z podziałem na kobiety i mężczyzn np. Alias. A może po prostu kalambury, puzzle czy karty? Zabawa na pewno będzie przednia, a Nowy Rok zawita szybko, bo i czas będzie mijał szybciej niż zwykle. Dla tych, którzy zimy się nie boją może dobrym pomysłem będzie morsowanie z ogniskiem, a jeśli mamy blisko las czy góry może uda się zorganizować kulig z ogniskiem i rozgrzewającymi śpiewami do rozgwieżdżonego nieba. A może w tym niewielkim gronie, w którym spędzimy ten wieczór, zorganizujemy sobie wspólne gotowanie?
Jedno jest pewne, pomysłów może być tyle ile głów i tego koronawirus nam nie odebrał. Możemy dzięki temu ten wieczór spędzić bardzo miło i życzyć sobie nawzajem, by kolejny rok przyniósł mniej ograniczeń oraz by wszelkie wirusy odpuściły, bo i tak nas dobrego samopoczucia nie pozbawiły.