Życzenia na Wielkanoc

Wielkanoc

Wielkanoc w bieżącym roku 2020 przypada na 12-13 kwietnia. To święto, które jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Uznaje się je za najważniejsze i najbardziej radosne święto dla praktykujących chrześcijan.

W Polsce stało się już pewnego rodzaju narodową tradycją, więc święta te obchodzą nawet osoby nieokreślające się jako katolicy czy chrześcijanie w ogóle. Dla wielu to przede wszystkim czas, który można spędzić w gronie rodziny i odpocząć od trudów codzienności. Wszystkim bliskim, szczególnie w tym trudnym obecnie czasie zagrożenia epidemiologicznego, pragnie się złożyć życzenia — podziękować za to, że są i życzyć im zdrowa, które obecnie jest na wagę złota.

Jak będą wyglądać święta wielkanocne w 2020 roku?

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała zarządzenie odnośnie obchodzenia Triduum Paschalnego w 2020 roku. Według postanowienia Kongregacji namawia się, by w tym roku wierni pozostali w domu. Obrzędy związane z Wielkanocą będą przeprowadzane przez duchownych w pustych kościołach, a transmisja z mszy powinna być w miarę możliwości nadawana w telewizji lub poprzez radio. Przy tym wskazuje się, aby wierni modlili się w czasie trwania mszy w bezpiecznym zaciszu własnych domów. W Wielki Czwartek, jak i w Wigilię Paschalną, nie odbędzie się procesja, a Najświętszy Sakrament pozostanie zamknięty w tabernakulum.

Jak wiadomo, z powodu zagrożenia epidemiologicznego powinno się także ograniczyć spotkania towarzyskie – niestety spotkania z licznymi członkami rodziny się w to wliczają. Te święta będą więc w miarę możliwości kameralne. Będzie to szczególnie trudne dla wszystkich, dlatego warto zadbać o to, by życzenia wielkanocne w tym roku były jak najpiękniejsze i płynęły prosto z serca. W tym roku warto zrezygnować ze skopiowanych z poprzedniego roku życzeń, a napisać coś od siebie, by wspólnie pocieszyć się w tych trudnych czasach.

Życzenia na Wielkanoc dla rodziny

Jeśli ktoś znajdzie się w sytuacji, że święta te spędzi całkiem sam, bez rodziny, koniecznie należy zadbać o właściwe życzenia, które roześle się w wiadomości SMS, e-mail czy poprzez aplikację Messenger. Rodzinie warto w tym roku życzyć przede wszystkim dużo zdrowia – i to tym razem nie tylko grzecznościowo.

Życzenia na Wielkanoc dla znajomych

Z pewnością okres kwarantanny sprawił, że mocne więzi z przyjaciółmi trochę się rozluźniły. Z powodu praktykowania przymusowej społecznej izolacji warto więc życzeniami na Wielkanoc spróbować się nawzajem pocieszyć, przypomnieć sobie nawzajem jakieś miłe wspólne wspomnienia. Oczywiście życzenia zdrowia są tu także jak najbardziej wskazane i na miejscu.

Życzenia na Wielkanoc dla kochanych

Rozłąkę z drugą połówką zawsze przeżywa się najciężej. Życzenia wielkanocne mogą nawet przybrać tutaj formę poetycką. Zdecydowanie w życzeniach skierowanych do ukochanej osoby można pozwolić sobie na więcej niż w przypadku innych osób. Warto więc wyrazić swoją miłość, tęsknotę, obawę, troskę i zapewnić o tym, że niedługo już dojdzie do długo wyczekiwanego, upragnionego spotkania.