Dni seniorskie w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Teatr Powszechny w Warszawie przygotował program dedykowany seniorkom i seniorom. W ramach projektu w każdym miesiącu wyznaczane są Dni Seniorskie, podczas których osoby powyżej 60. roku życia mogą kupić bilety na wybrane spektakle w specjalnej cenie: 25 zł. Rezerwacji takich biletów można dokonać telefonicznie 22 818 48 19 lub mailowo bow@powszechny.com. Dla grup zorganizowanych Teatr oferuje również warsztaty teatralne, które dotyczą spektakli lub koncentrują się wokół wybranych tematów.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym repertuarem na stronie Teatru www.powszechny.com.  W ramach najbliższych Dni seniorskie w kwietniu i maju mogą Państwo obejrzeć sztuki: Filoktet ex machina – 21 kwietnia 2022 r. (czwartek) oraz Ronja, córka zbójnika – 29 maja 2022 r. (niedziela).

Filoktet ex machina, reż. Agata Koszulińska – 21 kwietnia, godz. 19.30

Dni seniorskie w Teatrze PowszechnymMityczny Filoktet, samotny i cierpiący, ciągnie dotkniętą chorobą stopę po plaży Lemnos. Niewiele na ten temat myśląc, realizuje zapisany mu wyrok. Jako człowiek, podległy jest woli losu i bogów. Bunt nie przychodzi mu nawet do głowy.

Setki lat później, świat wygląda zupełnie inaczej. Coraz odważniej marzymy o kształtowaniu swojej rzeczywistości – pełnej kontroli nad tym, co wcześniej nazywaliśmy losem. Nie przeraża nas nieznane, a na horyzoncie drogi ku staniu się współczesnymi herosami majaczy nieśmiertelność. Czy jednak sen o nieskończonych możliwościach nie jest tylko ułudą? Mimo dynamicznego rozwoju ludzkości, życie pojedynczych ludzi wciąż często naznaczone jest cierpieniem i bezsilnością.

Ronja, córka zbójnika, reż. Anna Ilczuk (na podstawie powieści Astrid Lindgren) – 29 maja, godz. 11.00 i 15.00

Teatr Powszechny dla seniorówBohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników.

Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?


Spektakl familijny dla widzów od 7. do 107. roku życia.