KINO DLA SENIORA zaprasza na bezpłatne seanse filmu „Kos” we Wrocławiu i Poznaniu

Kino dla Seniora 2024

Bilety kinowe to obecnie średnio koszt około 25-30 zł, a zatem warto wykorzystywać okazję, gdy można dobry film zobaczyć w kinie zupełnie bezpłatnie! Taką właśnie możliwość daje osobom w wieku 60+ cykliczna akcja KINO DLA SENIORA, której współorganizatorem jest ŻYCIE SENIORA. W maju 2024 przygotowaliśmy 2 bezpłatne seanse kinowe polskiej superprodukcji historycznej „Kos” we Wrocławiu i Poznaniu.  Zapraszamy do rezerwacji miejsc, bo ich liczba jest ograniczona.

Wrocław – 22 maja 2024 r w Kinie Nowe Horyzonty

Pierwszy seans filmu „Kos” zaplanowaliśmy we Wrocławiu – odbędzie się on w środę, 22 maja 2024 r. o godz. 13:00 w Kinie Nowe Horyzonty, przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a.  To nowoczesne i wygodne kino położone w samym centrum Wrocławia zapewnia widzom wyjątkowy komfort w odbiorze sztuki filmowej.  Aby zarezerwować miejsca na ten seans prosimy o kontakt z naszą infolinią – tel. 530 000 344 (* koszt połączenia wg taryfy operatora).

Poznań – 23 maja 2024 r. w Kinie Rialto

Drugi bezpłatny seans dla seniorów odbędzie się w Poznaniu w czwartek, 23 maja 2024 r. o godz. 13:00 w Kinie Rialto, przy ul. J. H. Dąbrowskiego 38.  Przestronna sala kultowego poznańskiego kina studyjnego położona jest w dzielnicy Jeżyce, w niewielkiej odległości od centrum Poznania. To już kolejny seans KINA DLA SENIORA organizowany w Kinie Rialto i mamy nadzieję, że nie ostatni.  Rezerwacja miejsc na seans w Poznaniu również odbywa się poprzez kontakt z infolinią pod nr tel. 530 000 344.

„Kos” – najlepszy film festiwalu filmowego w Gdyni

Kino dla Seniora 2024 - film "Kos"W tej edycji KINA DLA SENIORA postanowiliśmy postawić na jakość i wybraliśmy jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. „Kos” – w reżyserii Pawła Maślony i według scenariusza Michała A. Zielińskiego – został pozytywnie przyjęty przez polskich krytyków. „Kos” zdobył aż 9 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Złote Lwy dla najlepszego filmu, nagrodę za montaż i nagrodę za drugoplanową rolę męską, którą odebrał Robert Więckiewicz.

„Kos” to dość rzadki w polskiej kinematografii ostatnich lat przykład kina historycznego, które zostało zrealizowane z epickim rozmachem adekwatnym do pokazywanych na ekranie wydarzeń. Jednocześnie film ten oferuje świeże podejście do polskiej historii, zadaje odważne pytania i  dotyka wątków, które do tej pory nie były poruszane w polskim kinie.

Akcja filmu rozgrywa się przed insurekcją kościuszkowską w 1794 roku. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów z pomocą byłego amerykańskiego niewolnika Domingo. Zadanie schwytania generała otrzymuje bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który ma zapobiec wybuchowi rebelii.

W szerokiej obsadzie filmu „Kos” znajdziemy m.in. takie gwiazdy, jak:  Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Andrzej Seweryn, Agnieszka Grochowska i Bartosz Bielenia. Zapraszamy więc do KINA DLA SENIORA na „Kosa”!