Już 20 stycznia premiera programu Sanatorium Miłości na TVP1

Sanatorium miłości uczestnicy
Sanatorium miłości uczestnicy

W niedzielę, 20 stycznia 2019 roku TVP1 o godz. 21.15 rozpocznie emisję nowego programu Sanatorium miłości, który jest połączeniem reality-show z elementami dokumentu. Program poprowadzi Marta Manowska, znana z popularnego programu „Rolnik szuka żony”.

Nowy program TVP1 Sanatorium Miłości składa się z 10 odcinków i ma być pozycją, która przełamie stereotyp myślenia o osobach na emeryturze – dwanaście samotnych osób w wieku 60 i więcej lat spotka się w sanatorium Równica w Ustroniu, leżącym w paśmie górskim Beskidu Śląskiego, gdzie przez trzy tygodnie mają się poznać i przeżyć nowe przygody, związane również ze sferą uczuć.

Sanatorium Miłości – uczestnicy programu

W projekcie weźmie udział sześć kobiet (Janina, Joanna, Małgorzata, Teresa, Walentyna i Wiesława) oraz sześciu mężczyzn (Cezary, Krzysztof, Lesław, Marek i dwóch Ryszardów). Każdy z bohaterów otworzy nowy rozdział swojego życia. Reality show ma pokazać problem dyskryminowania osób starszych i jak podaje nadawca „pokazać jesień życia w barwny i ciepły sposób, podkreślając wartość oraz godność człowieka bez względu na jego wiek”. W programie mają zostaną poruszone „ważne sprawy społeczne, zagadnienia zdrowotne, poradnikowe oraz edukacyjne”.

Na dwunastkę bohaterów czeka turnus, pełen podnoszących kondycję zabiegów, zaskakujących atrakcji oraz ekscytujących przeżyć, który niewykluczone, że na zawsze zmieni ich dotychczasową rzeczywistość. Być może nawiązane zostaną piękne przyjaźnie, a może zrodzą się uczucia?