Zimowy plan pielęgnacyjny dla skóry

zimowa pielęgnacja skóry

Zima to świetny czas na rozpoczęcie dbania o urodę. Zrogowaciała, poszarzała skóra potrzebuje oczyszczenia. Ponadto w wyniku międzysezonowych zmian temperatur, pojawiają się na niej przesuszenia, a większość zmarszczek mimicznych staje się bardziej zauważalna. O tym jak zadbać teraz o cerę i na jakie zabiegi postawić pisz Oksana Bilousova – kosmetolog z klinika L’experta w Warszawie.

Oczyszczenie twarzy

Wszelka pielęgnacja powinna zawsze zaczynać się od oczyszczenia twarzy. W zależności od rodzaju cery można wykonywać to za pomocą delikatnych preparatów oczyszczających, oczyszczania manualnego lub kawitacją ultradźwiękową. Podczas wizyty konsultacyjnej kosmetolog ocenia stan cery i dobiera odpowiednie kosmetyki domowe oraz zabiegi oczyszczające.

Peelingi chemiczne

Peelingi to zimowe must have dla każdej skóry. To zabiegi złuszczające, pozbywające się zewnętrznej, zrogowaciałej i martwej części naskórka. Odnawiają skórę, poprawiają jej elastyczność, sprawiają, że staje się promienna i niwelują drobne defekty. Peelingi uruchamiają naturalne procesy regeneracyjne. Po zabiegu twarz staje się wrażliwa na promienie ultrafioletowe. Dlatego warto robić to w zimnych porach roku, kiedy aktywność słoneczna jest zmniejszona, a także konieczne jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych.

To tak naprawdę grupa różnorodnych zabiegów. Jak mówi Oksana Bilousova – kosmetolog z klinika L’experta w Warszawie wśród nich możemy wyszczególnić przeróżne kwasy chemiczne np. salicylowy, migdałowy, pirogronowy, felurowy, trójchlorooctowy, ale też inne związki chemiczne, czy gotowe mieszanki np. perfect derma pell.

Jednym z moich ulubionych silniejszych zabiegów o działaniu rozświetlającym i poprawiającym kondycję skory jest nowoczesny, bezpieczny i skuteczny średniogłęboki peeling chemiczny z zawartością glutationu, najsilniejszego antyoksydantu, który nie tylko rozjaśnia i rozświetla skórę, ale także spowalnia proces starzenia i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Perfect derma pell w swoim składzie zawiera także mieszankę kilku kwasów (kwas kojowy, kwas trójchlorooctowy, kwas salicylowy, fenol, witaminę C, kwas retinowy), które głęboko odświeżają skórę.

Zabieg oddziałuje ze średnim stopniem ingerencji. Powoduje silne złuszczenie skóry. Unikalne połączenie kwasów i przeciwutleniaczy w peelingu pozwala na rozjaśnienie, poprawę odcienia i faktury skóry.

Aplikacja peelingu jest bezbolesna, a okres rekonwalescencji jest względnie krótki (ok.2-3 dni). Zabieg może być wykonany na twarzy, w okolicach oczu, na skórze dekoltu, dłoni, ramion i pleców. Jest przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry (fototypy 1-6).

Oprócz efektu rozjaśnienia skóry peeling zmniejsza przebarwienia lub w niektórych przypadkach całkowicie je usuwa, poprawia wygląd skóry trądzikowej i poprawia ogólną kondycję skóry. Uważam, że ten zabieg jest jeden z najlepszych na rynku śród peelingów chemicznych.

Terapia LED

Zadaniem światłoterapii, czyli terapii światłem LED, jest osiągnięcie jakościowych zmian w skórze na poziomie komórkowym, w wyniku ekspozycji na fale świetlne o różnej długości. W przeciwieństwie do promieni ultrafioletowych, diody LED nie nagrzewają skóry i nie powodują fotostarzenia – zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej światłoczułej. Światło LED przyspiesza procesy regeneracji i produkcji kolagenu w skórze właściwej, dzięki czemu efekt tego zabiegu jest zauważalny już po pierwszym użyciu. Ponadto, według badań, terapia światłem przyczynia się do produkcji hormonu radości – dopaminy.

Każde spektrum oddziałuje na skórę w różny sposób, doskonale uzupełniając pielęgnację dowolnymi serum czy kremy, wzmacniając ich działanie.

Fotoodmładzanie

Kilka sesji fotoodmładzania za pomoc IPL niweluje niedoskonałości takie jak: pajączki, relief, nierówny kolor, drobne zmarszczki, plamy starcze. Zabieg nie wymaga długich przygotowań i skóra szybko po nim dochodzi do siebie. Takie działanie stymuluje skórę do regeneracji, w tym produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Zabiegi depigmentacyjne

Zabiegi depigmentacyjne mają na celu usunięcie nadmiernej pigmentacji z powierzchniowych warstw skóry. Zimą nie ma ryzyka pogorszenia stanu cery przebarwionej, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe jest minimalne i jest wystarczająco dużo czasu na przebieg procedur i powrót do normy po nich. Odpowiednio dobrane zabiegi peelingujące oraz IPL i laseroterapia pozwalaj pozbyć się różnych rodzajów przebarwień.

Pulsacyjna radiofrekwencja mikroigłowa naprawia uszkodzone połączenie skórno-naskórkowe, czyli występujące fizjologicznie odgraniczenie pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem, które w procesach starzenia ulega mocnemu osłabieniu, przez co predysponuje do powstawania zaburzeń w postaci przebarwień czy rumienia. Dlatego właśnie pulsacyjna RF mikroigłowa jest szczególnie skuteczna w usuwaniu trudnych przebarwień i rumienia.

Zima to najlepszy okres na wykonywanie zabiegów kosmetologicznych. Nasza skóra potrzebuje codziennej pielęgnacji, ale współczesny rytm życia wielu z nas nie pozwala nam poświęcić jej należytej uwagi. Tymczasem to teraz można bezpiecznie i kompleksowo o nią zadać.