Spacer w mieście? – Oto kilka pomysłów, gdzie warto się wybrać

Spacer w mieście

Chodzenie to aktywność, która może przynieść wiele korzyści zdrowotnych osobom w każdym wieku, o różnym poziomie sprawności. Ma właściwości prozdrowotne – może pomóc w zapobieganiu niektórym chorobom, a nawet przedłużyć życie. Dodatkowo, nic nie kosztuje i z łatwością można je uwzględnić w codziennej rutynie. Miejska dżungla, paradoksalnie to wspaniałe miejsce na spacer, a dodatkowo okazja do eksplorowania nieznanych zakamarków. Aplikacja Stepler – wspierająca chodziarzy i spacerowiczów, przygotowała kilka ciekawych propozycji dla tych, którzy zastanawiają się, dokąd udać się na spacer w mieście. Noc muzeów, spacery z przewodnikiem – dla singli, z adrenaliną czy dreszczykiem, ogrody botaniczne, a może spacer z Tik-Tokiem?  Każdy znajdzie coś dla siebie!

Noc Muzeów – już 14 maja!

Już w najbliższy weekend, 14 maja odbędzie się kolejna edycja kultowej Nocy Muzeów. Tradycja odwiedzania instytucji kulturalnych, galerii, wystaw, obiektów zabytkowych i historycznych przybyła do Polski z Niemiec i po raz pierwszy zorganizowano ją w Poznaniu w 2003 roku. Od tego czasu coraz więcej miast i miasteczek na mapie Polski przyłącza się do inicjatywy oferując mieszkańcom niepowtarzalną okazję, by nieodpłatnie odwiedzić kulturalne atrakcje, a do tego na własnej skórze doświadczyć nocnej aury miasta, tętniącego życiem. Dowiedz się, jakie atrakcje tego dnia przygotowano w Twoim mieście, przygotuj listę miejsc, w które chcesz się udać i rusz w trasę. Większość miejsc jest zlokalizowana w obrębie centrum – to może być niezwykle fascynujący spacer! Koniecznie włącz Stepler i sprawdź, ile km pokonałeś i jakie nagrody zgarnąłeś!

Spacery z przewodnikiem dla singli czy z dreszczykiem?

Spacery z przewodnikiem od lat cieszą się ogromną i rosnącą popularnością. Wiosna to czas, kiedy większość z nich rozpoczyna swój nowy cykl i zabiera w niepowtarzalną podróż. Coraz więcej organizatorów oferuje spacery z dreszczykiem – wieczorową porą, śladem kryminalnych wydarzeń czy miejsc grozy, o których mało kto wie lub słyszał. W ofercie są również wesołe, śmieszne, dla singli  czy wreszcie romantyczne spacery – w danym miejscu lub danym szlakiem, jak na przykład literackim, czy kulinarnym. Wiele z nich jest darmowa, a za te płatne zwykle pobierane są symboliczne kwoty. Spacer z przewodnikiem to ogromna dawka wiedzy, inspiracji, a także możliwość zawarcia ciekawych znajomości. Spalone kalorie i odstresowanie gwarantowane, kilometry pokonane, a od Stepler możesz liczyć na super nagrody!

Ogród botaniczny – kompres dla zmysłów

Wizyta w ogrodzie botanicznym to absolutnie niedoceniana przez wielu miejska atrakcja, do której warto zajrzeć, zwłaszcza teraz, wiosną. Ogród botaniczny o tej porze roku to fenomenalne zjawisko, feria barw i zapachów, które na długo pozostaną nam w pamięci. Są nie tylko piękne i malownicze, ale i niezwykle istotne z punktu widzenia komfortu życia w mieście. Są to przecież tzw. płuca miasta. Poszukujący cichej i zielonej oazy w gwarnym mieście koniecznie powinni się tam udać, by ukoić zmysły. Przy okazji możemy też zobaczyć, ile świat flory ma do zaoferowania. Piękne alejki, rabaty, nierzadko palmaria czy szklarnie czekają na miejscu na przybywających. W ogrodach botanicznych nierzadko organizowane są wystawy, a fani roślin mogą nabyć ciekawe okazy do domowej kolekcji kwiatów doniczkowych.

Targi staroci – targi vintage – wyprzedaż garażowa

Zamiast do galerii handlowej udaj się na targ staroci lub vintage. Styl vintage zyskuje na popularności, a wyprzedaże garażowe coraz chętniej są organizowane nie tylko w celu oferowania starym rzeczom nowego życia, ale spędzenia soboty czy niedzieli w miłej atmosferze. Wiosna to czas, który absolutnie sprzyja tego rodzaju eventom. Na mapie każdego miasta można znaleźć targi staroci, na które warto się wybrać. Taki spacer, choć w wolniejszym tempie, umożliwia spalenie więcej kalorii. Wypatrywanie unikatów czy po prostu cieszenie oczu pięknymi rzeczami od mebli, dywanów, obrazów, lamp, zabawek czy biżuterii w starym stylu, potrafi być energochłonne. Szlak targów staroci i vintage, również w świecie mody, jest coraz częściej praktykowaną trasą w trakcie zagranicznych podróży.

A może spacer z Tik – Tokiem? 

Spacer z Tik Tokiem to jeden z najgorętszych trendów w USA. Pomysł urodził się dość spontanicznie i powstał z inicjatywy 3 kobiet, które się wcześniej nie znały. Wszystko z pasji do odkrywania miasta, spacerowania, chodzenia, a przy okazji zawierania ciekawych, a do tego międzymiastowych znajomości. Dziś inicjatywa Chicago Girls Who Walk regularnie organizuje nie tylko miejskie przechadzki, ale i szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących. Stepler rekomenduje sprawdzenie zasobów polskich platform społecznościowych. Jest tam wiele grup, które skrzykują się, by udać się w trasę, poznać nowe miejsce, zaprzyjaźnić, zrobić ognisko, czy po prostu miło i aktywnie spędzić czas.

Nadal zastanawiasz się, czy warto spacerować?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, czy chodzenie może przynieść wymierne korzyści dla sylwetki i zdrowia, pamiętaj, że CHODZENIE:

 1. Wydłuża życie
 2. Spala kalorie
 3. Wzmacnia serce i nogi
 4. Redukuje stres
 5. Obniża poziom cukru – idealne dla cukrzyków
 6. Chroni stawy, w tym kolana i biodra i pomaga w zapobieganiu artretyzmowi
 7. Zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę, wspiera układ odpornościowy
 8. Dodaje energii – skuteczniej od kawy!
 9. Wprawia w dobry nastrój
 10. Pobudza kreatywne myślenie

To aktywność, która jest w zasięgu ręki i portfela.

 


O aplikacji Stepler:

 • Stepler to darmowa aplikacja, która liczy kroki i przelicza je na punkty. Te punkty możesz wymienić na produkty, zniżki lub usługi u naszych partnerów.
 • Celem jest budowanie zdrowych nawyków ruchowych, bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Wśród partnerów inicjatywy są takie firmy jak BookBeat, Storytel, Reebok, Kontigo, LYKO, ICIW, JAYS, EGMONT, Albert.
 • Aplikacja do pobrania na system operacyjny iOS i Android. Obecnie dostępna jest na rynku w Szwecji, Norwegii, Niemczech i w Polsce.