Pierwsza świąteczna płyta Cher już w sprzedaży

Cher – amerykańska gwiazda estrady i kina, która w tym roku obchodziła swoje 77. urodziny – nie zwalnia tempa kariery i właśnie wydała nową płytę. Jest to pierwszy w jej dyskografii album świąteczny, zatytułowany po prostu „Christmas”, który swoją premierę światową miał 20 października 2023 roku. Oczywiście jak Cher przystało nie jest to typowa kolekcja kolęd i świątecznych standardów, ale dość odważny zestaw utworów w nowych aranżacjach. Płytę promuje oryginalny taneczny kawałek pt. „DJ Play a Christmas Song” – utrzymany w stylu największego hitu Cher z 1999 roku, czyli utworu „Believe”.

Wielkie gwiazdy gościnnie na albumie świątecznym Cher

Płyta „Christmas” zawiera 13 piosenek, ale aż 5 z nich to duety, w których amerykańską divę wspomagają jej sławni przyjaciele z show-biznesu. W klasycznym kawałku „What Christmas Means to Me” do Cher dołącza sam Stevie Wonder, który śpiewa i gra na swojej słynnej harmonijce.

Inny klasyk, który Cher postanowiła odkurzyć to utwór „Christmas (Baby Please Come Home)„, który w 1963 roku wydała Darlene Love. I właśnie Darlene Love została zaproszona przez Cher do nagrania nowej wersji tej uwielbianej przez wszystkich piosenki.

Inne gwiazdy, które pojawiają się w duetach z Cher to rapper Tyga (w utworze „Drop Top Sleigh Ride”), kanadyjski piosenkarz Michael Bublé (w nowej wersji swojej piosenki „Home”) oraz sławna w latach 1980-tych piosenkarka Cyndi Lauper w utworze „Put a Little Holiday in Your Heart”.

Jaki jest album świąteczny Cher?

W wywiadach poprzedzających ukazanie się płyty „Christmas” Cher podkreślała, że nigdy nie chciała i nie planowała nagrywać typowego albumu świątecznego.  Została do tego namówiona, ale zadbała o to, by płyta nie była nadmiernie tradycyjna.  Jest to więc po prostu kolejny album Cher, a o jego świątecznym charakterze decyduje tematyka piosenek oraz uwzględnienie kilku słynnych klasyków.

Te najbardziej znane świąteczne utwory nagrane przez Cher na płytę „Christmas”, to  – poza wspomnianym już duetem z Darlene Love – także utwór Charles’a Browna „Please Come Home for Christmas” pochodzący z 1960 roku oraz „Santa Baby„, przebój wylansowany przez Erthę Kitt w 1953 roku.

Jeśli szukają Państwo pomysłu na oryginalny świąteczny upominek dla bliskiej osoby, to najnowsza płyta Cher może być całkiem niezłym rozwiązaniem – polecamy!