Dlaczego warto pamiętać o polisie turystycznej?

Ubezpieczenia turystyczne

Sezon wakacyjny już tuż tuż. Niebawem zaczniemy wyjeżdżać w turystyczne miejsca, aby zaczerpnąć powietrza, nacieszyć się słońcem i po prostu odpocząć. Aby wakacje były w pełni udane, musimy być odpowiednio zrelaksowani, a nasza głowa musi być wolna od niepokojących myśli. Dlatego też warto pomyśleć o polisie, która zapewni nam pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Kto potrzebuje polisy turystycznej?

Zacznijmy może od tego, że polisa turystyczna nie jest obowiązkowa. Nie musimy decydować się na jej zakup, jednak wielu Polaków nie wyobraża sobie wakacyjnego wyjazdu bez niej. Nie bez przyczyny. Ubezpieczenie zapewnia potrzebny spokój, ponieważ dzięki niemu wiemy, że w razie czego otrzymamy potrzebną pomoc finansową i nie tylko.

Koszt polisy nie jest szczególnie wysoki, szczególnie jeśli pomyślimy o tym, ile musielibyśmy wydać, gdyby przyszło nam opłacić za granicą prywatnego lekarza oraz kupić leki. Nawet nie wspominamy o wysokich kosztach związanych z operacją… Niektórzy decydują się na wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, jednak musimy być świadomi tego, że jej zakres ochrony jest bardzo wąski. Oczywiście warto sobie taki dokument wyrobić, jednak nie spodziewajmy się, że pomoże on nam w wielu sytuacjach.

Polisa zapewni nam wsparcie w znacznie większej ilości sytuacji. Dlatego też, jeśli wiemy, że w razie wypadku nie byłoby nas stać na lekarza, to lepiej wykupmy polisę, ponieważ naprawdę nie warto ryzykować.

Szukasz ubezpieczenia na wakacje, które spełni twoje oczekiwania i nie obciąży zbyt mocno twojego portfela? W takim razie skorzystaj z kalkulatora, który zaproponuje najlepsze dostępne oferty: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Co da nam polisa turystyczna?

Przede wszystkim zaznaczmy, że to, co daje nam polisa, zależy od pakietu, na jaki się zdecydowaliśmy. Niektórzy wykupują jedynie podstawowe ubezpieczenie, innym zaś zależy na pełnej ochronie, nawet w razie mało prawdopodobnych zdarzeń. Ubezpieczenie może nam zapewnić

  • Pomoc medyczną w razie wypadku lub choroby – ubezpieczyciel może pokryć opłaty za lekarza, leczenie, zakup leków, rehabilitację. Sprawdźmy, do jakiej kwoty koszty pokryje polisa.
  • Transport medyczny do Polski – ubezpieczyciel zapewni nam bezpieczny powrót do kraju, nawet jeśli powrót zwykłym samolotem nie będzie możliwy. Czasem może przytrafić nam się uraz, który będzie wymagał specyficznego środka transportu.
  • Pokrycie kosztów za wyrządzone przez nas szkody – zdarza się, że to my ponosimy winę za wyrządzoną szkodę. Na przykład przypadkowo zbijemy szybę. Wówczas to ubezpieczyciel pokryje koszt wstawienia nowej.
  • Akcje ratunkowe – w Polsce GOPR nie pobiera od nas dodatkowych pieniędzy za akcje ratunkowe. Za granicą ta kwestia często wygląda jednak inaczej. Jeśli będziemy potrzebować tego typu pomocy, to ubezpieczyciel za nią zapłaci.
  • Ochrona bagażu – jeżeli na lotnisku zgubi się nasz bagaż, to otrzymamy od ubezpieczyciela pieniądze na zakup rzeczy a także wypłaci nam odszkodowanie.

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji dotyczących ubezpieczenia turystycznego, to koniecznie zajrzyj tutaj: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki.