Najciekawsze filmy na kinowe LATO 2022

filmy na lato 2022

Czy lato to dobry czas na wybranie się do kina? Wbrew pozorom tak! – W kinach raczej nie ma teraz tłumów, więc wybrany film obejrzymy w komfortowych warunkach. A wybór filmów, które właściwe weszły na ekrany lub w najbliższych tygodniach będą miały swoje polskie premiery każdemu pozwoli wybrać coś interesującego.  Specjalnie z myślą o naszych Czytelnikach wybraliśmy najciekawsze filmy na Lato 2022 – poniżej znajdą Państwo 5 rekomendacji!

TOP GUN MAVERICK – w kinach od 18 maja 2022

W Polsce film obejrzało już ponad 250 tys. widzów co jest, podobnie jak na całym świecie  jednym z najlepszych wyników sezonu letniego wśród filmów fabularnych oraz najlepszym otwarciem w karierze Toma Cruise’a. Film zbiera świetne recenzje, więc tym bardziej warto go zobaczyć – szczególnie jeśli oglądaliśmy pierwszy film z tej serii, czyli „Top Gun” z 1986 roku.

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy pilotów szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. W gronie wybrańców spotyka syna swojego przyjaciela z młodości, który tragicznie zginął podczas innej trudnej misji.  Maverick będzie musiał dojść do porozumienia z młodym pilotem, by trudna misja mogła zakończyć się sukcesem. Szybki montaż, emocjonujące sceny podniebnych wyczynów pilotów oraz konflikty ambicjonalne głównych bohaterów – to wszystko sprawia, że na „Top Gun Maverick” nikt nie będzie się nudził.

ELVISw kinach od 24 czerwca 2022

Studio Warner Bros oraz nagradzany i nominowany do Oscara reżyser Buz Luhrmann (znany z takich obrazów jak „Moulin Rouge!”, „Wielki Gatsby” czy „Romeo i Julia”), przedstawiają dramat o życiu Króla Rock’n Rolla pt. ELVIS z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem w rolach głównych.

Ukazana w tym filmie biograficzna historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z jego enigmatycznym menadżerem, Pułkownikiem Parkerem (Tom Hanks). Parker to człowiek znikąd, nałogowy hazardzista o szemranej przeszłości, który wykorzystuje naiwność młodego piosenkarza i jego rodziców, by zbić fortunę na twórczości i wizerunku Elvisa. Twórcy filmu stawiają tezę, że to Parker i jego finansowe machinacje „uwięziły” Elvisa w złotej klatce Hotelu International w Las Vegas, gdzie zmuszony był odtwarzać stare przeboje, zamiast tworzyć nowy materiał czy koncertować na światowych scenach.

Historia rozgrywa się na przestrzeni 20 lat i opowiada o bezprecedensowej karierze piosenkarza na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego USA. Kluczowym elementem opowieści jest też jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa – jego żona Priscilla Presley.

A oni dalej grzeszą, dobry Boże! – w kinach od 15 lipca 2022

Najciekawsze filmy na lato 2022 nie mogą obejść się bez zwiarowanej francuskiej komedii!  Tym bardziej, że jedna z najbardziej lubianych francuskich komedii ostatnich lat powraca! Po sukcesach filmów „Za jakie grzechy, dobry Boże?” i „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” uwielbiana przez widzów na całym świecie rodzina Verneuil grzeszy w już trzeciej odsłonie wielkiego przeboju znad Sekwany.

Tym razem do przebojowej ekipy z Christianem Clavierem na czele dołączają nowi teściowie. To oczywiście oznacza kolejne kłopoty dla bohaterów i jeszcze więcej świetnej zabawy dla widzów!

Państwo Verneuil będą świętować 40. rocznicę ślubu – taki staż małżeński to nie przelewki! Zdaniem ich córek jest to świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią…

BULLET TRAIN  – w kinach od 5 sierpnia 2022

Pięcioro zabójców, znajdujących się w szybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki, odkrywa, że ich zlecenia są ze sobą wzajemnie powiązane. Powstaje pytanie, kto wyjdzie z pociągu żywy i co ich czeka na stacji końcowej.

W filmie „Bullet Train” hollywoodzki gwiazdor Brad Pitt wciela się w rolę pechowego zabójcy o imieniu „Ladybug”, który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja jest na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele w najszybszym pociągu świata. Zaś Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść.

W filmie Davida Leitcha, reżysera „Deadpoola 2”, koniec linii to dopiero początek szalonej, nieustającej jazdy z dreszczykiem przez współczesną Japonię.

Powodzenia, Leo Grandew kinach od 15 lipca 2022

Emma Thompson to gwiazda pierwszej wielkości, laureatka dwóch Oscarów („Rozważna i romantyczna”, „Powrót do Howards End”) i dziesiątek innych prestiżowych nagród, jak również autorka scenariuszy i producentka. Jej nazwisko stanowi gwarancję wysokiej klasy projektów, w których aktorka bierze udział. Nie inaczej jest w przypadku jej najnowszego filmu „Powodzenia, Leo Grande”.

Jest to historia Nancy Stokes, emerytowanej nauczycielki i wdowy.  Po dwóch latach samotności, w nagłym przypływie fantazji, Nancy decyduje się wynająć chłopaka do towarzystwa. Gra go, znany m.in. z przebojowego serialu „Peaky Blinders”, przystojny Daryl McCormack.

Film wyszedł spod ręki znakomitej australijskiej reżyserki Sophie Hyde („Zwierzęta”), która zrealizowała komediodramat jednocześnie lekki i ważny. Pełen humoru i brawury obyczajowej, zyskał doskonałe recenzje.

Nancy Stokes (Emma Thompson) przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym eskortem Leo Grande (Daryl McCormack). W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

Artykuł „Najlepsze filmy na lato 2022” powstał w oparciu o materiały prasowe dystrybutorów:
– United International Pictures Sp z o.o.
– Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.
– Gutek Film
– Forum Film Poland.