HBO Max debiutuje na polskim rynku – alternatywa dla Netflixa?

HBO Max

Wczoraj, 8 marca 2022 r., na polskim rynku zadebiutowała nowa platforma streamingowa HBO Max, która zastąpiła dostępną wcześniej w Polsce usługę HBO Go. Na HBO Max znajdą Państwo mnóstwo popularnych seriali, zarówno nowych, jak i starszych, wybitne filmy fabularne studia Warner Bros, dokumenty oraz programy rozrywkowe. Korzystanie z HBO Max wygląda bardzo podobnie do Netflixa. Seriale i filmy można oglądać za pomocą aplikacji na telewizorze, poprzez stronę internetową www.hbomax.com na komputerze, a także na telefonie i tablecie (aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS/Apple). Rejestrując się  w HBO Max do 31 marca 2022 r., zyskają Państwo 33% zniżki od aktualnej ceny i zniżka ta będzie obowiązywała przez cały okres trwania nieprzerwanej subskrypcji. 

Czy subskrypcja HBO Max się opłaca?

Naszym zdaniem oferta cenowa HBO Max na starcie jest dość atrakcyjna.  Cena miesięcznej subskrypcji HBO Max to obecnie 29,99 zł. A jeśli zarejestrują się Państwo przed 31 marca 2022 r., to dzięki promocyjnej zniżce 33% cena ta obniży się do zaledwie 19,99 zł miesięcznie. W ramach tej ceny mogą Państwo jednocześnie korzystać z HBO Max na 3 różnych urządzeniach (ekranach) jednocześnie.  Dla porównania koszt miesięcznego abonamentu Netflix to obecnie 29 zł (za 1 ekran), 43 zł (2 ekrany) lub 60 zł (4 ekrany). Oczywiście biblioteka Netflixa jest znacznie większa, ale HBO Max również ma mnóstwo wartościowych pozycji, a nikt przecież nie jest fizycznie w stanie obejrzeć wszystkich dostępnych filmów i seriali.  Pakiet od Viaplay to 34 zł miesięcznie, a player.pl z HBO to z kolei koszt 30 zł miesięcznie.

A co jeśli dotychczas korzystaliśmy z usługi HBO GO?

Jeśli ktoś dotychczas korzystał z usługi HBO GO, to wystarczy, że zaloguje się swoimi obecnymi danymi do HBO Max, a nasze konto HBO zostanie automatycznie przeniesione do HBO Max. Promocyjna cena 19,99 zł będzie nam przyznana automatycznie, jeśli nie przerwiemy subskrypcji. Jeśli natomiast ktoś miał dostęp do HBO GO za pośrednictwem jednego z partnerów (np. kablówki), należy skontaktować się z tą firmą, żeby uzyskać więcej informacji na temat sposobu przejścia do HBO Max.
HBO MaxJakie seriale znajdę na HBO Max?

Oczywiście w ofercie HBO Max dominują oryginalne produkcje stacji HBO. Poczynając od starych, kultowych już produkcji, takich jak chociażby: „Rodzina Soprano”, „Seks w wielkim mieście”, „Czysta Krew”, „Gra o tron” czy „Rzym”, a kończąc na wielkich hitach ostatnich lat.  Wystarczy tu wymienić takie nagradzane i uwielbiane tytuły, jak:  „Czarnobyl”, „Sukcesja„, „Mare z Easttown„, „Wielkie kłamstewka”, „Euforia” czy „Prawdziwy detektyw”.

Poza produkcjami HBO, na HBO Max trafiają także inne wartościowe seriale, o których było głośno w ostatnich latach. Na przykład dystopijna „Opowieść Podręcznej” inspirowana głośną powieścią Margaret Atwood czy „The Walking Dead” – serial, który dekadę temu zapoczątkował modę na filmy o zombie.

Na HBO Max znajdziemy również polskie produkcje, ale trzeba uczciwie przyznać, że nie ma ich zbyt wiele. Warto wymienić rewelacyjne seriale: „Ślepnąc od świateł”, „Wataha” i „Pakt”.

Najciekawsze filmy dostępne na HBO Max

Poza serialami, HBO Max ma ofercie bardzo wiele filmów we wszystkich możliwych gatunkach. Znajdziemy tu nowe produkcje, które zaledwie kilka tygodni czy miesięcy temu można było zobaczyć w kinie – np. nominowane tym roku do Oscarów hity „Diuna” czy „King Richard„.  Ale HBO Max ma w ofercie także mnóstwo wybitnych klasyków kina – filmów uważanych za ponadczasowe, jak chociażby: „Gladiator”, „Incepcja”, „Bękarty wojny”, „Dunkierka”, „Joker”, „Mechaniczna pomarańcza”, „Piękny umysł”, „Hobbit”, „Matrix” czy „Narodziny gwiazdy”.

Fani wielkich hollywoodzkich produkcji z pewnością nie będą rozczarowani! Na HBO Max można znaleźć zarówno filmy z serii o małym czarodzieju „Harry Potter”, a także „Hobbita”, „Godzilla”, komediowego „Shreka”, przepięknego „Króla Lwa” czy historyczny „Braveheart”.  Na poprawę humoru sprawdzą się „Kac Vegas” czy „Legalna blondynka”.