Dlaczego dobór aparatów słuchowych jest tak ważny w drodze do prawidłowego słuchu?

dobór aparatu słuchowego
dobór aparatu słuchowego

Współczesne aparaty słuchowe to inteligentne urządzenia, które pomagają rozumieć mowę, cieszyć się muzyką i poprawiają jakość życia. Są dyskretne, umożliwiają personalizację ustawień do konkretnej sytuacji akustycznej i indywidualnych potrzeb użytkownika. Żeby działały skutecznie, ważne jest dopasowanie aparatów słuchowych przez specjalistę.

Czy istnieją uniwersalne aparaty słuchowe?

Precyzyjne dopasowanie aparatu słuchowego jest kluczowe dla skuteczności i bezpieczeństwa urządzenia. Nieodpowiednio dobrany aparat słuchowy może nawet pogorszyć słuch, powodować ból, podrażnienia i nawracające infekcje.

Nie należy też mylić aparatów słuchowych z tzw. wzmacniaczami słuchu, które tylko podgłośniają dźwięki otoczenia. Urządzenia te nie mają wymaganych certyfikatów, są nieskuteczne, a ich używanie jest niebezpieczne dla zdrowia. Dobór aparatu słuchowego powinien być przeprowadzony przez specjalistę, który dokona dokładnej diagnozy słuchu, dopasuje urządzenie do kształtu ucha i spersonalizuje ustawienia do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Na czym polega dobór aparatu słuchowego

Dopasowanie aparatu słuchowego jest procesem, który składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest badanie słuchu, które pozwala określić stopień ubytku i rodzaj niedosłuchu. Na podstawie wyników protetyk słuchu dobiera aparat słuchowy, który najlepiej odpowiada potrzebom i oczekiwaniom pacjenta. W zależności od anatomii ucha, stylu życia i preferencji estetycznych użytkownika, może to być aparat słuchowy o konstrukcji zausznej lub wewnątrzusznej.

Jakie są korzyści z prawidłowo dobranych aparatów słuchowych?

Jedną z osób, które doświadczyły pozytywnych zmian dzięki dobrze dobranym aparatom słuchowym, jest Wojciech Padjas – znany dziennikarz, prezenter i radiowiec. Od wielu lat boryka się z niedosłuchem, który utrudniał mu pracę i hobby. Wojciech Padjas nie ukrywa swojego niedosłuchu i pokazuje, że aparaty słuchowe nie są czymś, czego należy się wstydzić, a wręcz przeciwnie – pomagają żyć pełnią życia i cieszyć się naturalnym, bogatym dźwiękiem otoczenia.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.

Producent: WSAUD A/S

Podmiot prowadzący reklamę: Sivantos Sp. z o.o.