Jaki wózek dla dziecka podarować przyszłym rodzicom?

wózki spacerowe

Pojawienie się dziecka na świecie to cudowna chwila nie tylko dla rodziców, ale również dziadków. To także wielkie wyzwanie związane z koniecznością skompletowania niezbędnej wyprawki. W jaki sposób odciążyć młodych rodziców? Czy zakup wózka na prezent to dobry pomysł?

Wózek dziecięcy w prezencie – czy to dobry pomysł?

Świeżo upieczeni rodzice są obarczeni mnóstwem obowiązków jeszcze przed narodzinami dziecka. Natomiast przyjęcie członka rodziny i jego wychowanie nie kończy się szybko i wymaga dużego poświęcenia. Skompletowanie pierwszej wyprawki samodzielnie może być dużym wyzwaniem zarówno finansowym, jak i organizacyjnym. Z tego powodu młodzi rodzice zazwyczaj chętnie przyjmują każdą pomocną dłoń. Większość podarunków to drobne gadżety, które często okazują się nieocenionym ułatwieniem. Jednak wyprawka dziecka składa się również z wielu kosztownych elementów będących często szczególnym obciążeniem. Jednym z takich produktów jest wózek dziecięcy. Z takiego prezentu wręczonego przez dziadków malucha ucieszyłaby się większość rodziców. Zwłaszcza gdy wybrany model został wybrany z myślą o preferencjach obdarowanych i ich wyjątkowych potrzebach.

Jaki wózek na prezent wybrać?

Dobry wózek przede wszystkim powinien być praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu zarówno dla opiekuna, jak i dziecka. Na samym początku warto zwrócić uwagę na typ wózka lub jego część wymienną. Przykładowo wózek głęboki zazwyczaj wykorzystuje się w okresie pierwszych 6 miesięcy życia malucha, później wybiera się modele przystosowane do przewożenia większych dzieci. Natomiast wózki spacerowe zalicza się do grupy produktów częściej wybieranych ze względu na dłuższy okres użytkowania. Istnieje jednak możliwość zakupu wózków 2w1 lub 3w1, gdzie w zestawie znajdziemy:

  • gondolę;
  • część spacerową;
  • fotelik samochodowy.

Ten ostatni element jest rzadziej spotykany i wiąże się z większym kosztem, co często odstrasza rodziców. Zdecydowanie się na zestaw wielofunkcyjny ma swoje plusy i minusy. Nadmierna eksploatacja może wiązać się z koniecznością oddania produktu do serwisu po upłynięciu terminu gwarancji, co może skończyć się dodatkowymi opłatami i brakiem wózka przez jakiś czas. Jednak sprezentowanie takiego zestawu zabieganym rodzicom, którzy chcą mieć wszystko pod ręką bez zajmowania niepotrzebnie przestrzeni, z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.

Wózek na prezent – na co zwrócić uwagę?

Skompletowanie wyprawki dla maluszka to szczególnie duże obciążenie finansowe dla młodych rodziców. Jeżeli jako dziadkowie decydujemy się na zdjęcie części tego ciężaru poprzez zakup wózka dziecięcego, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze wybrany model powinien być maksymalnie funkcjonalny i wygodny. Tutaj ważna jest szczególnie lekkość kosza oraz sposób jej montażu, ale także demontażu. Warto zadbać tym samym o bezpieczeństwo zarówno dziecka, jak i rodzica, poprzez zadbanie o porządny hamulec bezpieczeństwa zapewniającego skuteczną blokadę kół.