Spis treści
Jakie nowe seriale oglądać tej jesieni? – Z pewnością znajdą Państwo coś dla siebie na internetowych platformach Netflix, HBO GO oraz player. Są to najpopularniejsze w Polsce serwisy streamingowe, na których możemy w ramach wykupionego abonamentu oglądać mnóstwo ciekawych filmów, seriali oraz dokumentów. Przeglądając ofertę najnowszych produkcji serialowych, jakie pojawiły się w ostatnich miesiącach, wybraliśmy dla Państwa kilka najlepszych propozycji, które możemy z czystym sumieniem zarekomendować na długie, jesienne wieczory.
Nowa Pani Dziekan (Netflix) ma wiele wyzwań
Serial „Pani Dziekan” śledzi losy dr Ji-Yoon Kim (Sandra Oh), która właśnie została szefową katedry wydziału anglistyki na prestiżowym uniwersytecie w Pembroke. Jako pierwsza kobieta na tym stanowisku i jedna z niewielu niebiałych osób zatrudnionych na uczelni, Ji-Yoon na co dzień musi stawiać czoła licznym wyzwaniom.
Z jednej strony tytułowa Pani Dziekan to matka samotnie wychowująca adoptowaną córkę, która pochodzi z innej grupy etnicznej, co dodatkowo utrudnia ich porozumienie. Z drugiej strony Ji-Yoon ciągle czuje coś do kolegi z pracy, który teraz stał się jej podwładnym. Ów kolega, profesor Bill Dobson to „gwiazda wydziału”, na którego wykładach frekwencja jest zawsze wysoka. Niestety pan profesor niedawno stracił żonę, a jego córka właśnie wyjechała na studia na drugi kraniec Ameryki, co wpędza go w depresję. Źle zrozumiany żart profesora z gestem „Heil Hitler” wywołuje aferę medialną, gdy nagranie z komórki jednego ze studentów wycieka do mediów społecznościowych. Nowa dziekan musi jakoś rozwiązać sytuację, tak by prestiż uczelni nie ucierpiał.
Sprawa idealna (HBO GO, player) w epoce COVID-19
Diane Lockhart (Christine Baranski) jest wziętą prawniczką, która pracuje w prestiżowej kancelarii Lockhart & Lee. Kobieta bierze w pracy pod swoje skrzydła chrześnicę Maję Rindell (Rose Leslie). Kiedy firma inwestycyjna ojca dziewczyny bankrutuje i wiele wpływowych osób – w tym Diane, traci oszczędności swojego życia – wybucha wielki skandal. W konsekwencji obydwie kobiety zostają zmuszone do odejścia z kancelarii. Maja i jej mentorka znajdują miejsce dla siebie w firmie prowadzonej przez afroamerykańskich prawników. Tak rozpoczyna się akcja serialu „Sprawa idealna”, którego kolejny – piąty już sezon pod koniec czerwca zadebiutował na HBO. Serial ten rozgrywa się w środowisku prawników, a część jego bohaterów zaczerpnięto z zakończonego już serialu „Żona idealna”.
Piąty sezon tej produkcji powstawał w cieniu pandemii COVID-19 oraz ataku zwolenników Donalda Trumpa na amerykański Kapitol. W tym sezonie Diane jest zmuszona zastanowić się, czy po tym, jak firma straciła dwóch czołowych prawników, powinna razem z Liz (Audra McDonald) prowadzić afroamerykańską kancelarię prawniczą. Marissa (Sarah Steele) i spółka nawiązują kontakt z Halem Wacknerem (Mandy Patinkin) z Chicago, który postanawia otworzyć własną salę sądową na tyłach centrum ksero. Wackner wykorzystuje zapotrzebowanie na szybkie rozstrzygnięcie spornych spraw i z sukcesem tworzy alternatywny wymiar sprawiedliwości, w którym nie obowiązują zasady znane z tradycyjnej sali sądowej.
Zrelaksuj się w luksusowym ośrodku Biały Lotos (HBO GO) na Hawajach
Nowy serial komediowy HBO „Biały Lotos” to satyra społeczna z akcją osadzoną w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach. Premiera serialu miała miejsce w lipcu. „Biały Lotos” podąża za grupą gości hotelowych, którzy w tym samym tygodniu spędzają wakacje w ekskluzywnym kurorcie, relaksując się i wypoczywając wśród rajskich krajobrazów. Kiedy jednak mijają kolejne dni okazuje się, że nie tylko turyści czy zawsze uśmiechnięci pracownicy hotelu, ale także to na pozór idylliczne miejsce ma swoje mroczne strony.
Bohaterami serialu są zarówno pracownicy, jak i goście hotelowi. Wśród pracowników hotelu Biały Lotos jest jego pedantyczny manager, Armond (Murray Bartlett), który przeżywa serię dramatycznych załamań, jak również stąpająca twardo po ziemi kierowniczka SPA, Belinda (Natasha Rothwell), która próbuje pomóc jednemu z gości, przez co zaczynają targać nią przeróżne emocje. W kurorcie wypoczywa też rodzina Mossbacherów – Nicole (Connie Britton), odnosząca sukcesy prezeska, która nie jest w stanie przestać traktować członków swojej rodziny jak nieposłusznych pracowników, jej mąż Mark (Steve Zahn), który bardzo przeżywa wstydliwe problemy medyczne i cierpi na nieuleczalny kompleks niższości, ich nastoletni syn Quinn (Fred Hechinger) – nieporadny w kontaktach towarzyskich fan gier komputerowych, który po raz pierwszy doświadcza cudów natury, córka Olivia (Sydney Sweeney) i jej przyjaciółka Paula (Brittany O’Grady) – obdarzone ciętym językiem studentki drugiego roku, które ze zgryźliwą satysfakcją obserwują styl życia i poglądy otaczających je osób. Przystojny, ale bardzo roszczeniowy Shane Patton (Jake Lacy) przyjechał na Hawaje, aby spędzić tam miesiąc miodowy ze swoją piękną żoną Rachel (Alexandra Daddario). Shane i Rachel są bardzo w sobie zakochani, ale kiedy zaczynają lepiej się poznawać w nowych i bardzo kameralnych okolicznościach, oboje zaczynają mieć wątpliwości. A kiedy bez wcześniejszej zapowiedzi dołącza do nich apodyktyczna matka Shane’a, Kitty (Molly Shannon), ich sielski miesiąc miodowy definitywnie dobiega końca. Kolejną bohaterką serialu jest Tanya McQuoid (Jennifer Coolidge), bogata, rozchwiana psychicznie kobieta, która nie może się otrząsnąć po śmierci matki. Tanya przyjechała do hotelu sama, ale desperacko szuka miłości i pilnie potrzebuje masażu.
Co nowego słychać u bohaterów serialu Sex Education (Netflix)?
„Sex Education” to z pewnością jeden z najlepszych seriali Netflixa ostatnich lat, który wreszcie doczekał się premiery trzeciego sezonu. Pomimo, że większość bohaterów tej opowieści to nastoletni uczniowie angielskiego liceum, to ich perypetie zainteresują i rozbawią także osoby 60+.
Wśród bohaterów serialu znajdziemy także nauczycieli i rodziców uczniów, a w trzecim sezonie jedną z centralnych postaci jest nowa dyrektorka szkoły, która pomimo pozorów postępowości zaczyna wprowadzać nowe rygory chcąc za wszelką cenę przywrócić Liceum Moordale jego dawną chwałę.
Głównym bohaterem serialu „Sex Education” pozostaje nieśmiały licealista, Otis Milburn, którego matka, Jean (w tej roli bezbłędna Gillian Anderson – znana z roli agentki w „Z archiwum X”), jest wziętą seksuolożką. W pierwszym sezonie Otis wraz z koleżanką, Maeve Wiley, zakładają w szkole nieformalną poradnię seksuologiczną, aby zrobić dobry użytek z wiedzy teoretycznej Otisa, a jednocześnie edukować rówieśników w zagmatwanych meandrach ich buzującej seksualności. W III sezonie Otis zaczął uprawiać przygodny seks, Eric i Adam oficjalnie są już parą, a Jean spodziewa się dziecka.
Czasem Terapia (HBO GO, player) jest niezbędna…
Nagrodzony Złotym Globem i Emmy serial „Terapia”, oparty na izraelskim pomyśle, powraca po latach przerwy w zupełnie nowej odsłonie, której akcja rozgrywa się w Los Angeles, a w rolę psychoterapeutki wciela się tym razem czarnoskóra aktorka Uzo Aduba, znana głównie z roli w serialu Netflixa „Orange is the New Black”.
Trójka bardzo różnych od siebie pacjentów odbywa sesje terapeutyczne z Brooke Taylor (Uzo Aduba). Spotkania mają im pomóc lepiej radzić sobie z bolączkami współczesnego życia. Kwestie, takie jak globalna pandemia oraz niedawne zmiany społeczne i kulturowe stanowią tło pracy terapeutki – a wszystko w czasie, gdy boryka się ona z osobistymi problemami. Ten sezon serialu składa się z 24 półgodzinnych odcinków, w których śledzimy kolejne tygodnie terapii trójki pacjentów oraz zmagania samej Brooke z jej problemem alkoholowym.
* Artykuł powstał w oparciu o materiały prasowe Netflix i HBO.